Aktualności
06.08.2017

Nowości muzyczne 07-13.05.2017

ALICE MERTON – No Roots [PIOSENKA TYGODNIA]

Urodziła się we Frankfurcie nad Menem, ale jej ojciec jest Irlandczykiem. Wychowywała się w Kanadzie, a edukację kontynuowała w Niemczech. Aż 11 razy zmieniała miejsce zamieszkania. Obecnie żyje w Berlinie. Mówi o sobie - Brytyjka z kanadyjskim akcentem. Śpiewa też, że „nie ma korzeni, ale jej dom nigdy nie był na ziemi”. Alice Merton zawojowała sieć przebojem „No Roots”  już w ubiegłym roku, gdy singiel dotarł na szczyt światowej listy VIRAL TOP50 na Spotify. Utwór zdążył pokryć się Złotem w Niemczech i Austrii. Teraz dociera i do nas.

ENTER SHIKARI – Live Outside

22 września na półki sklepowe trafi piąty krążek brytyjskiej formacji „The Spark”. Album został wyprodukowany przez Davida Kostena (Everything Everything, Bat For Lashes). Będzie to najbardziej osobiste dzieło jakie do tej pory wydał zespół. Płyta została zadedykowana wszystkim, którzy odczuwają frustrację, ale jeszcze nie stracili nadziei.

GORILLAZ & PEVEN EVERETT – Strobelite

Piosenka z wydanego w kwietniu piątego krążka „Humanz”. Za wszystkie utwory na płycie odpowiada nie kto inny, jak Damon Albarn. W najnowszym singlu udział wziął amerykański raper Peven Everett.

 

THE KILLERS – Run For Cover

Amerykanie szykują się do wydania nowej płyty. Piąty album w dyskografii grupy nosi tytuł „Wonderful Wonderful” i jest następcą „Battle Born” sprzed 5 lat. Najnowszy singiel powstał dość dawno temu i był napisany z myślą o krążku „Day & Age” z 2008 roku. Teraz muzycy wrócili do piosenki. Pierwszy raz wykonali ją na żywo w połowie czerwca. Premierę płyty zaplanowano na 22 września.

THIS IS THE KIT – Moonshine Freeze [PŁYTA TYGODNIA]

Za projektem stoi brytyjska wokalistka i gitarzystka Kate Stables. Debiutowała 15 lat temu, a jej pierwsza płyta ukazała się w 2008 roku. Najnowszy, czwarty album, jest bez wątpienia najbardziej udanym dziełem w jej dotychczasowym dorobku. Wyprodukowany został przez Johna Parisha (PJ Harvey, Perfume Genius). W sześciu utworach udziela się Aaron Dessner z The National.

Lista utworów:

 01. Bullet Proof

02. Hotter Colder

03. Moonshine Freeze

04. Easy On The Thieves

05. All Written Out In Numbers

06. Empty No Teeth

07. Riddled With Ticks

08. Two Pence Piece

09. Show Me So

10. By My Demon Eye

11. Solid Grease

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: