Aktualności
14.07.2017

Nowości muzyczne 17-23.07.2017

TABU - Kasia [PIOSENKA TYGODNIA]

Nowa propozycja od zespołu dobrze znanego fanom sceny reggae (Tabu kolejny raz wystąpi w sierpniu na Ostróda Reggae Festivalu). Piosenka zapowiada piąty już krążek śląskiej grupy. Wakacyjny utwór, dzięki któremu nogi same rwą się do tańca. Przekonajcie się sami!

KAMP! - Turn My Back On You

"Turn My Back On You" to drugi singiel z nadchodzącego albumu formacji KAMP! Nagranie, podobnie jak wydany dwa miesiące temu singiel "Deny" powstawało w Brazylii, pod okiem Bartosza Dziedzica, producenta albumów Brodki i Artura Rojka. "To jakby "Melt" pomieszany z Paulem Simonem" - mówią o nowym singlu muzycy zespołu, którzy obecnie pracują nad kolejnymi utworami na trzecią płytę KAMP!

MELANIE DE BIASIO - Gold Junkies

Charyzmatyczna artystka pochodząca z Belgii powraca z trzecim krążkiem długogrającym. „Lilies”  trafi na półki sklepowe 6 października. Na płycie znajdzie się 9 autorskich utworów. „Gold Junkies” to pierwszy zwiastun nowego wydawnictwa. W 2014 roku ukazał się drugi album artystki „No Deal”, który ugruntował jej pozycję na rodzimym rynku muzycznym.

Melanie, często nazywana belgijską Billie Holiday, została określona przez znanego brytyjskiego DJ’a Gillesa Petersona jako najbardziej ekscytująca postać w świecie jazzu. Efektem tej fascynacji był krążek z remixami „No Deal Remixed”, rekomendowany przez samego Petersona. W zeszłym roku do sprzedaży trafiła EP-ka „Blackened Cities” z 25-minutowym utworem inspirowanym post-industrialnym krajobrazem.

RASMENTALISM - Palma

Po długiej przerwie na fale eteru wraca zespół Rasmentalism. Ras i Ment XXL przygotowali dla nas luźny numer “Palma” sygnowany tajemniczym kryptonimem “KOLORY”. Nawet wydawca – Asfalt Records – nie do końca wie o co w tym chodzi, a jeśli nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o luźny numer. 

ROYAL BLOOD - How Did We Get So Dark? [PŁYTA TYGODNIA]

Wyczekiwany, drugi album brytyjskiego rockowego duetu ukazał się 16 czerwca. Promowały single „Lights Out” i "I Only Lie When I Love You" - dobrze już Wam znane z anteny Radia UWM FM.

Mike Kerr i Ben Thatcher pracowali nad nowymi piosenkami w Burbank, w Kalifornii, w dość zrelaksowanej atmosferze. "W nocy imprezowaliśmy, w dzień pisaliśmy piosenki" – wyjaśnia Mike.  Efektem pobytu w USA było ponoć aż 50 utworów. Anglicy na albumie "How Did We Get So Dark?" umieścili dziesięć utworów.

Royal Blood stali się jednym z najpopularniejszych zespołów z Wielkiej Brytanii. Muzykę Mike'a i Bena chwalił sam Jimmy Page, legenda rocka, filar Led Zeppelin, który wybrał się na koncert młodszych kolegów po fachu. Debiutancki imienny album formacji miał premierę 25 sierpnia 2014 roku. Otrzymał nominację do Mercury Prize, zdobył szczyt brytyjskiej listy i pokrył się na Wyspach platyną. Kapela w 2016 roku nagrała piosenkę "Where Are You Now" na soundtrack do serialu "Vinyl". Znajedziemy ją także na nowym krążku.

Duet kolejny raz zagrał w tym roku na festiwalu Open'er w Gdyni.

Lista piosenek:
1. How Did We Get So Dark?
2. Lights Out
3. I Only Lie When I Love You
4. She’s Creeping
5. Look Like You Know
6. Where Are You Now?
7. Don’t Tell
8. Hook, Line and Sinker
9. Hole in Your Heart
10. Sleep

Przyjaciele - stań się jednym z nich: