Aktualności
25.05.2017

Ostróda Reggae Festival - wygraj karnet!

Ostróda Reggae Festival - wygraj karnet!

10 – 13.08.2017

Ostróda, Czerwone Koszary

Ostróda Reggae Festival to czołowe polskie święto muzyki wywodzącej się z Jamajki. W 2017 roku odbędzie się już po raz 17-sty. Ostróda z sukcesem udowadnia uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież oraz całe rodziny z dziećmi.

Z małego dziedzińca ostródzkiego zamku, poprzez „Białe Koszary” do wyjątkowego terenu opustoszałej jednostki wojskowej w centrum miasta - „Czerwonych Koszar”, przez lata festiwal przeszedł długą drogę. Zawsze związany z pięknym mazurskim miastem, którego nazwa dla wielu ludzi stała się synonimem reggae. Ostróda Reggae Festival 2016 ponownie zgromadził wielotysięczną publiczność i potwierdził swój status najważniejszego święta reggae w Polsce.

 

Największą gwiazdą tegorocznej edycji jest Shaggy – znany na całym świecie jamajski wokalista pop, który ma reggae w sercu, czego potwierdzeniem są jego ostatnie korzenne nagrania. W tej kategorii bez wątpienia autorytetem jest Big Youth, jeden z pionierów toastingu z lat 70. Wokalista i jego zespół będą miksowani przez dubowego guru konsolety – Mad Professora. Nową Jamajkę przedstawi zespół New Kingston, a nowe rozdanie przedstawi obdarzony charakterystycznym głosem Jamajczyk Stephen Newland znany z grupy Rootz Underground, który wystąpi wraz z polską czołową grupą Jafia.

 

Ciekawych kolaboracji będzie więcej, bo najbardziej rozpoznawalny Polak w reggae świecie – Dreadsquad zaprezentuje się wraz z MC Tenja. Polscy artyści zagrają w hołdzie Bobowi Marleyowi, a na scenie zobaczymy m.in. Dawida Portasza, Mesajah czy Damiana Syjonfama. Ekscytująco zapowiada się powrót po wielu latach milczenia dubowej Ragany, kolejne show przedstawią Vavamuffin czy Grubson.

 

Nie sposób wymienić wszystkich artystów, którzy zagrają podczas 17. edycji ORF. Brytyjską scenę reprezentować będą weterani roots ze Steel Pulse, taneczną elektronikę zagra Dreadzone, a oba bieguny połączy i podleje rapowym sosem młodzież z The Skints. Będą artyści z Niemiec, Francji i Australii. Będzie konkurs dla zespołów z całego świata, mądre słowa i projekcje podczas Uniwersytetu Reggae, animacje dla najmłodszych i wiele innych. To wszystko na kilku scenach w Ostródzie już w sierpniu. 

 

Więcej o festiwalu na stronie organizatora www.ostrodareggae.com i profilu społecznościowym facebook.com/Ostrodareggaefestival.

>>>LINE UP<<<

 

Wygraj KARNET na wszystkie dni festiwalu! Odbiór karnetu w kasach festiwalowych.

- Trzy Po 3 (środa 12, 19, 26 lipca oraz 2 sierpnia)

- UWUMEKA - Lista Przebojów (piątek 14, 21, 28 lipca oraz 4 sierpnia)

- To Mi Gra (poniedziałek 17 lipca)

- UWM FM Po Południu (7 sierpnia)

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: