Aktualności
14.05.2017

Nowości muzyczne 15-21.05.2017

ŁONA I WEBBER - Ostatnia Prosta [PIOSENKA TYGODNIA]

Piosenka szczecińskiego duetu zapowiada płytę „nowOsiecka". Album zawiera czternaście utworów opartych na oraz inspirowanych tekstami Agnieszki Osieckiej i jest bezpośrednim nawiązaniem do osiemdziesiątych urodzin niezapomnianej poetki. Łączy „stare" z nowym; refleksyjność Osieckiej z młodzieńczą fantazją; świat zeszłego stulecia widziany oczami autorki „Piosenki o okularnikach" z współczesnym rozumieniem muzyki. W erze pospiesznej, spłyconej komunikacji stanowi dowód, że w prostocie słów również osadzone może być piękno i głębia.

Ze słowami tej kultowej autorki zmierzyli się twórcy nie tylko kreatywni, ale i bardzo popularni – usłyszymy głosy Piotra Roguckiego, Krzysztofa Zalewskiego, Misi Furtak, Brodki, Natalii Przybysz, Meli Koteluk, Natalii Grosiak, Justyny Święs (The Dumplings) czy też niepodrabialnego zespołu Czesława Śpiewa. Na uwagę zasługują reprezentanci sceny hip-hopowej: L.U.C., szczeciński duet Łona i Webber, w autorskiej, porywającej interpretacji wiersza „Na zakręcie" oraz DJ Feel-X, współautor fenomenu Kalibra 44, we wspólnym utworze z Piotrem Gutkowskim, wokalistą Indios Bravos. Łącznie w projekcie udział wzięło kilkudziesięciu muzyków i wokalistów, żeby wspomnieć choćby The Voices oraz zespół Przemka Borowieckiego. Premierowe wykonanie utworów miało miejsce w listopadzie 2016 roku w katowickim NOSPRze, podczas koncertu poświęconego Agnieszce Osieckiej. Płyta ukaże się już 19 maja nakładem Wydawnictwa Agora.

MANDO DIAO - Shake

Przebojowa szwedzka grupa promuje tym singlem swój pierwszy od trzech lat premierowy studyjny krążek. Album zatytułowany "Good Times" ukazał się 12 maja i jest już ósmym wydawnictwem zespołu założonego w 1999 roku w Borlänge.

PAULA & KAROL - Rocky

Paula Bialski i Karol Strzemieczyny pisali nowe piosenki przez ostatnie trzy lata. W mailach, smsach, przez telefon, zdalnie, na raty. Trochę w Polsce, trochę poza. Część pomiędzy. Międzymiastowo. Międzypaństwowo. Tym razem Tokyo meets Warsaw! Właśnie skończyli zdjęcia z japońską ekipą filmowców do klipu do najnowszego singla „Rocky" promującego ich czwartą płytę „Our Town". Album ukaże się już 19 maja nakładem Wydawnictwa Agora.


THE XX - I Dare You

Jedna z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Open'er prezenuje kolejnego singla ze swojej ostatniej płyty "I See You", która ukazała sie w styczniu.

JMSN - Whatever Makes U Happy [PŁYTA TYGODNIA]

‘Whatever Makes U Happy’ to najnowszy album pochodzącego z Detroit JMSN, czyli Christiana Berishaja.

To jego piąty album studyjny wydany przez wytwórnię, którą sam założył – White Room Records. Album składa się z 8 utworów mieszających różne gatunki muzyczne – od iście czarnego bluesa, przez epicki country-western, aż po soulowe ballady – wszystkie prezentują nowe odkrycia w muzycznej ewolucji JMSNa. Wielu uważa, że ​​ten album jest najpełniejszym dziełem artysty – brzmienie krążka dowodzi, że muzyk znalazł swój głos i zaczął być bardzo ważnym graczem w branży.

JMSN zyskał wspaniałą reputację dzięki niezapomnianym występom na żywo i swoim własnym „markowym” brzmieniom, zdobywając uznanie legend R&B, takich jak Puff Daddy czy Usher. Talent JMSNa doceniły natychmiast takie sławy jak: Kendrick Lamar, Game, Mac Miller, J. Cole, Tyga, Ab-Soul, Kaytranada, Ta-ku i wielu innych.

W 2016 JMSN wydał czwarty album studyjny 'It is.’ oraz koncertowy album ‘Live North Hollywood’ i odbył 40-dniową trasę w Ameryce Północnej, po czym 26 dni koncertował po Europie, m.in. dwa razy w Polsce.

Tracklista:
1. Drinkin'
2. Always Somethin'
3. Love Ain't Enough
4. Slide
5. Where Do U Go
6. Slowly
7. Angel
8. Patiently

Przyjaciele - stań się jednym z nich: