Aktualności
11.05.2017

Nie tylko Kortowiada

16 maja (wtorek) - Galeria Sowa

 The Steepwater Band

Zespół powstał w Chicago w 1998 roku jako trio. Nazwa pochodzi od statku towarowego zobaczonego przez wokalistę i gitarzystę Jeffa Massey’a w porcie nad jeziorem Michigan. Stylistycznie można ich określić jako ukłon w stronę bluesa brytyjskiego przepuszczony przez filtr współczesnego rocka. Choć Jeff Massey, Tod Bowers i Joe Winters zaczynali jako dość ortodoksyjne trio bluesowe koncentrujące się na interpretowaniu bluesowych standardów, poprzez lata nie oparli się wpływom psychodelii, americany, jazzu, czy rocka. Z czasem przekształcili się w kwartet (w 2012 roku do pozostałej trójki dołączył gitarzysta Eric Saylors), a obecnie repertuar zespołu składa się głównie z utworów autorskich.

W 2000 roku po raz pierwszy wystąpili na Chicago Blues Festival. Rok później wydali pierwszy długogrający album zatytułowany “Brother to the Snake”. Obecnie mają na koncie kilkanaście wydawnictw audio i video, a właśnie promują szósty studyjny album zatytułowany „Shake Your Faith”. Ich utwory zostały wykorzystane w wielu programach telewizyjnych oraz filmach. Koncertują w całych Stanach i Europie, dzieląc sceny m.in. z Gov’t Mule oraz Lynyrd Skynyrd.

 

18 maja (czwartek) – Sala Kameralna/ Amfiteatr im. Czesława Niemena

 Konkurs Młodych Zespołów FEST MUZA 2017 – eliminacje

W sali kameralnej pod amfiteatrem szóste starcie eliminacyjne. W narożnikach grupy L.U.C.A., Second Personality oraz Celfie i Adam Starowicz Duo. Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie (w ramach programu Akademia Dźwięku). Wstęp wolny.

 

19 maja (piątek) – Pijana Czapla

STARA RZEKA, TRUPI JAD

Druga część trylogii koncertów organizowanych przez Banshee Booking w pubie Pijana Czapla. Zagra Stara Rzeka (folk, elektronika, drone, black metal). Jednoosobowy projekt Jakuba Ziołka narodzony w stumieniach Starej Rzeki w Borach Tucholskich. Fuzja sampli, elektroniki, efektów z instrumentami dętymi i wokalem. Ta muzyka to opowieść psychodeliczna, spowita ciepłem rodzimej natury i...drone'ową chłostą. Surrealistyczny odjazd, „magiczny brutalizm”. W roli supportu wystapi Trupi Jad, czyli Maciej Żulczyk solo. To akustyczny projekt folkowy, którego elementem centralnym jest własnoręcznie wykonana, trzystrunowa gitara z pudełka po cygarach i miski dla psa. Początek o 20.

Wejściówki czekają we wtorek (Uwierz w Muzykę) i środę (Trzy Po Trzy).

20 maja (sobota) – Filharmonia Warmińsko-Mazurska

KUBA BADACH

Agencja IMAGE TEAM zaprasza na wyjątkowy koncert! W sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej usłyszycie niezapomniane piosenki legendy polskiej sceny muzycznej - Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach Kuby Badacha i Jacka Piskorza. Podczas koncertu artyści wykonają wiele przebojów: „Byłaś serca biciem”, „Wymyśliłem Ciebie”, "Bądź Moim Natchnieniem" i wiele, wiele innych...

Kuba Badach – wokal
Jacek Piskorz – piano
Marcin Nowakowski – saksofony, ewi
Maciek Szczyciński – bas
Paweł Dobrowolski – perkusja

„To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”... Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory..." Kuba Badach

Kuba Badach - kompozytor, producent muzyczny, zdobywca dwóch Fryderyków, a przede wszystkim – doskonały wokalista. Lider zespołu Poluzjancii oraz członek grupy The Globetrotters. W roku 2009 wraz z pianistą i aranżerem Jackiem Piskorzem oraz grupą czołowych polskich muzyków stworzył album pt. „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, będący hołdem dla Andrzeja Zauchy.

Na płycie znalazło się 14 utworów pochodzących z różnych okresów działalności artystycznej Zauchy, przedstawionych w zupełnie nowych, zaskakujących i odważnych aranżacjach. Koncerty z tym repertuarem spotykają się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Wiosną 2013 roku album osiągnął status Złotej Płyty.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: