Aktualności
17.04.2017

Nowości muzycze 17-23.04.2017

SORRY BOYS - Zwyczajne Cuda [PIOSENKA TYGODNIA]

„Zwyczajne Cuda" to drugi singiel promujący nominowany do Fryderyka album „Roma" (kategoria Album Roku Alternatywa). Trzecia studyjna płyta Sorry Boys (napisana w połowie po polsku i w połowie po angielsku) emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Na krążku pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych - od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Muzycy zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach. Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu – „Vulcano". Mixy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

CHAMPS - The Garden Is Overgrown

Bracia Michael i David Champion, czyli CHAMPS, zaprezentowali nowy utwór „The Garden Is Overgrown". Nad produkcją kompozycji pracował Sean Oakley. Debiutancki krążek rodzinnego duetu „VAMALA" ukazał się na rynku w 2015 r. Nowy utwór zwiastuje zmiany i wyznacza kierunek w jakim podąża zespół.

J.BERNARDT - Wicked Streets

J. Bernardt to solowy projekt jednego z wokalistów belgijskiej formacji Balthazar – Jinte Depreza. „Wicked Streets”  to trzeci utwór, po „Calm Down”  i „The Other Man”, zapowiadający debiutancki album, który ukaże się jeszcze w tym roku.

ROYAL BLOOD - Lights Out

Piosenka zapowiada drugi album zespołu. Wydawnictwo "How Did We Get So Dark?" ukaże się 16 czerwca 2017 roku. Mike Kerr i Ben Thatcher pracowali nad nowymi piosenkami w Burbank, w Kalifornii, w dość zrelaksowanej atmosferze. – W nocy imprezowaliśmy, w dzień pisaliśmy piosenki – wyjaśnia Mike. Efektem pobytu w USA jest ponoć aż 50 utworów. Anglicy jeszcze nie ujawnili, ile spośród nich znajdzie się na albumie. Wiemy za to, jak będzie wyglądać okładka wydawnictwa, ponieważ najprawdopodobniej to właśnie ją Mike i Ben zaprezentowali w formie muralu, a klip z jego powstawania opublikowali na swoim profilu na Twitterze.

Przypomnijmy, że Royal Blood znów zagrają na festiwalu Open'er w Gdyni, a stanie się to 28 czerwca 2017 roku. Kiedy Mike (gitara basowa, wokal) i Ben (perkusja) pojawili się na Open'erze w 2014 roku, reakcje publiczności na ich muzykę były tak żywiołowe, że organizatorzy musieli później wymienić część podłogi na Alterstage. Od tamtego czasu stali się jednym z najpopularniejszych zespołów z Wielkiej Brytanii. Ich muzykę chwalił sam Jimmy Page, legenda rocka, filar Led Zeppelin, który wybrał się na koncert młodszych kolegów po fachu. Debiutancki imienny album formacji miał premierę 25 sierpnia 2014 roku. Otrzymał nominację do Mercury Prize, zdobył szczyt brytyjskiej listy i pokrył się na Wyspach platyną. Kapela w 2016 roku nagrała piosenkę "Where Are You Now" na soundtrack do serialu "Vinyl".

JAMIROQUAI - Automaton (PŁYTA TYGODNIA)

Największa gwiazda electro-soul-funku wróciła po siedmiu latach milczenia! Ósmy studyjny album ukazał się 31 marca.

Tracklista:

1. Shake It On
2. Automaton
3. Cloud 9
4. Superfresh
5. Hot Property
6. Something About You
7. Summer Girl
8. Nights Out in the Jungle
9. Dr Buzz
10. We Can Do It
11. Vitamin
12. Carla

Przyjaciele - stań się jednym z nich: