Aktualności
14.04.2017

Poświąteczna moc koncertów

czwartek, 20 kwietnia, Carpenter Inn

Pochodząca ze Szczecina Vespa to jeden z najdłużej parających się w kraju muzyką ska/swing składów. Oni wiedzą jak wyciągnąć nawet najbardziej opornych na parkiet. Skoczne linie sekcji dętej, charyzmatyczna wokalistka i zamiłowanie do wszystkiego co powstało przed 1969 rokiem „kiedy życie miało styl” nie pozostawią nikogo obojętnym. Podczas koncertu zespół wykona łatwopalną mieszankę swoich klasycznych hitów, takich jak m.in. „Skutermania”, „To Miasto”, „To tyle dziś kosztuje”, „Nie kłam”, jak i parę nowo powstałych klasyków z najnowszej płyty „Diamenty i jedwabie” („Kto piashki ma”, „Kant”, „Piotrek”). Nie zabraknie też znaku rozpoznawczego zespołu, czyli absurdalnego poczucia humoru, które nieprzerwanie towarzyszy im od zarania dziejów. Początek o 19:30. 

Wejściówki czekają we wtorek (Uwierz w Muzykę) i środę (Trzy Po Trzy). 

czwartek, 20 kwietnia, Nowy Andergrant

W minionym roku zmarł Piotr Grudziński, gitarzysta Riverside. Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów progresywnych potrzebował czasu, by się otrząsnąć. Ta chwila już nadeszła. Riverside powraca do grania na żywo. Jak mówią: „Stajemy się innym zespołem, dojrzalszym, poważniejszym, naznaczonym przez życie. Jednak mimo braku Grudnia, który zawsze będzie z nami obecny, wciąż jesteśmy przede wszystkim zespołem koncertowym”. To właśnie w Olsztynie rozpocznie się trasa „Towards The Blue Horizon Tour”, podczas której pojawi się nowy gitarzysta. Początek o 21.

Wejściówki czekają we wtorek (Uwierz w Muzykę, RockBlok), środę (UWMFM Po Południu) i czwartek (Uwierz w Muzykę). 

piątek, 21 kwietnia, Nowy Andergrant

Podczas rapowego wieczoru wystąpią Dixon 37 i Dudek P56. Dixon37 to warszawski zespół pochodzący z Ursynowa i Mokotowa. Choć początki grupy przypadają na 1999 rok to pierwszy album „Lot na całe życie” ukazał się dopiero w 2008 roku. Kolejna płyta „OZNZ” ukazała się pięć lat później. Obecny skład grupy to Kafar, Rest, Saful i Michrus. Dudek P56, czyli Łukasz Dudziński, to przedstawiciel nurtu ulicznego rapu z Warszawy. Zadebiutował w 2006 roku na albumie „Z życia wzięte”, który nagrał wraz z formacją Razem Ponad Kilo. W ubiegłym roku ukazał się siódmy solowy album rapera „Kocham życie”. Wydawnictwo dotarło do 1. miejsca zestawienia OLiS.

Wejściówki czekają w środę (Rap Nau) i czwartek (Uwierz w Muzykę).

piątek, 21 kwietnia, Spichlerz MOK

Piotr Bakal urodził się w Warszawie w 1955 roku. Jest poetą i bardem, autorem, kompozytorem i piosenkarzem, a także organizatorem koncertów i festiwali, tłumaczem, dziennikarzem, autorem audycji radiowych. W swoich tekstach mówi o sobie i otaczającym świecie. Miłość, wolność, przemijanie, afirmacja życia, krytyczny dystans do otaczającej rzeczywistości, zachwyt nad naturą – to uniwersalne treści przekazywane prosto, dobrze rozpoznawalnym, ciepłym, miękkim, ale i męskim głosem. W jego lirycznych, melodyjnych utworach sporo jest dynamiki rocka oraz rytmów i fraz jazzowych. Początek koncertu o 19.

Wejściówki czekają w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.

 

piątek, 21 kwietnia, Galeria Sowa

Olsztyńska grupa Traffic Junky to połączenie klasyki rocka z nowocześnie brzmiącymi riffami. Kapela serwuje muzyczny powrót do czasów hard rocka lat siedemdziesiątych, a jednocześnie można w ich twórczości usłyszeć sporo grunge’u i stoner rocka. Ich koncerty to wulkan kipiący mocną, rockową energią, która udziela się widowni w niesamowity sposób. Zespół powstał w marcu 2013 roku i ma za sobą już kilkadziesiąt koncertów w Polsce z takimi zespołami jak: Nazareth, Don Airey & Band, Scorpion Child, Acid Drinkers. W minionym roku ukazał się ich bardzo dobrze przyjęty długogrający debiut „Desert Carnivale”. Początek koncertu o 19.

Wejściówki czekają w środę (Uwierz w Muzykę) i czwartek (UWM FM Po Południu).

 

sobota, 22 kwietnia, Nowy Andergrant

W czerwcu upłynie 10 lat od powstania Transsexdisco. W tym czasie olsztyńska grupa ciężko pracowała grając koncerty w całym kraju. Niedawno ukazała się trzecia długogrająca płyta „Surreal”, a do zespołu dołączył nowy gitarzysta, powiększając skład do kwintetu. W ten sposób wokalista, autor utworów i tekstów Damian Lange może bardziej skupić się na zadaniach rockowego frontmana. Początek o 20.

Wejścówki czekają we wtorek (UWM FM Po Południu), środę (Uwierz w Muzykę), czwartek (Uwierz w Muzykę), piątek (UWM FM Po Południu).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: