Aktualności
18.03.2017

Nowości muzyczne 20-26.03.2017

ORGANEK - Wiosna [PIOSENKA TYGODNIA]

„Wiosna" to kolejny singiel promujący album "Czarna Madonna" zespołu ØRGANEK. Krążek jest z jednej strony kontynuacją platynowego debiutu p.t. „Głupi". Z drugiej zaś - to niezaprzeczalny krok w przód. Grupa Tomasza Organka cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych stylistyk jak punk czy country. W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji ØRGANEK.

O piosence "Wiosna" Tomasz Organek opowiadał na naszej antenie: "Czuje upływ czasu w każdej sferze - fizycznej, psychicznej... Ale to naturalny bieg rzeczy. Nie ma w tym niezgody z mojej strony. Tak po prostu jest. Tekst nawiązuje do "Pięknych dwudziestoletnich" Marka Hłasko. To taki portret własny. Napisałem go cztery czy pięć lat temu, dlatego śpiewam jeszcze o "pięknych trzydziestoletnich", choć mam już ponad 40 lat."

ALEXANDRA SAVIOR - Mirage

„Marzycielski indie rock” Alexandry Savior,  jak określają jej muzykę media, zdobywa coraz większą popularność. Zaledwie 22-letnia wokalistka mieszkająca w Los Angeles przyjaźni się z Alexem Turnerem z Arctic Monkeys i The Last Shadow Puppets i to razem z nim napisała swoje pierwsze singlowe przeboje - "Shades",  "M.T.M.E." czy "Mystery Girl". Wszystkie one - wyprodukowane przez Jamesa Forda (Haim, Florence and the Machine) trafiły na długo oczekiwany debiutancki krążek wokalistki - „Belladonna Of Sadness". Jak twierdzi sama artystka - utwory na nim zawarte mogłyby posłużyć za ścieżkę dźwiękową do młodzieżowego horroru. Czy ma rację? To trzeba ocenić samemu, ale na pewno można stwierdzić, że album utrzymany jest w niezwykłym klimacie, którego na próżno szukać u wielu "modnych" zespołów indie.
Najnowszym utworem promującym wydawnictwo jest singiel "Mirage".  Album ukaże się 7 kwietnia na płycie CD oraz na winylu.

JAMIROQUAI - Cloud 9

Największa gwiazda electro-soul-funku wraca po siedmiu latach milczenia! Ósmy studyjny album będzie nosił tytuł "Automaton" i trafi do sprzedaży 31 marca 2017. Niedawno w sieci pojawił się kolejny klip grupy Jay Kaya, zwiastujący płytę. Obrazka doczekał się utwór "Cloud 9". W teledysku pojawiają się ekskluzywne samochody, których fanem jest muzyk, a także siostra Penelope Cruz, aktorka Monica.

KASABIAN - You're In Love With A Psycho

„You’re In Love With A Psycho” pierwszy singiel zapowiadający szósty krążek studyjny uwielbianej w Polsce rockowej formacji Kasabian! Według zapowiedzi „For Crying Out Loud” jest to najlepszy materiał nagrany przez niepokornych Anglików w ich dotychczasowej karierze – zuchwały, buńczuczny, z przebojowymi melodiami! Płyta ukaże się nakładem Columbia Records 28 kwietnia! Wszystkie piosenki napisał i wyprodukował Sergio Pizzorno, gitarzysta i drugi wokalista kapeli.

„Postanowiłem dać sobie sześć tygodni na napisanie albumu tak, jak tworzyło się kiedyś, i to stało się dla mnie bardzo inspirujące. Upewniłem się, że na niczym nie znajdzie się nic ponadto, co niezbędne, tylko klasyczne piosenki, żadnego pobłażania, znalazło się tam tylko to, co powinno. Słyszałem, jak Berry Gordy [producent legendarnej wytwórni Motown] powiedział kiedyś, że jeśli nie uchwycisz zamysłu kompozycji w pierwszych czterech taktach, to nie jesteś gotowy – i takie oldschoolowe podejście przyjąłem komponując piosenki." – wspomina Serge.

Po bardziej elektronicznym kierunku obranym na poprzednim albumie „48:13”, zespół postanowił nagrać prawdziwie gitarowy krążek. „Naszą ambicją było uratowanie muzyki gitarowej od tego, w jakim kierunku się teraz zmienia. Staramy się uchronić ją przed szufladkowaniem jej, jako stara muzyka. Chcieliśmy nagrać bardzo pozytywny album, pełen nadziei, z gitarowym brzmieniem, aby przypomnieć ludziom, że jest ono nadal aktualne.” – dodaje Pizzorno.

DEPECHE MODE - Spirit [PŁYTA TYGODNIA]

Jeden z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych zespołów w historii muzyki – wydał czternastą w karierze studyjną płytę 'Spirit'. Jest to efekt współpracy z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys) i pierwsza nowa muzyka zespołu od czasu świetnie przyjętego krążka Delta Machine (2013 rok), która zadebiutowała na 1. miejscu oficjalnych zestawień sprzedaży płyt w 12 krajach, także w Polsce. Album zbiera znakomite noty od wszystkich, którzy mieli okazję się z nim zapoznać – Magazyn Q uznał go za „jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat”. Promuje go singiel "Where’s The Revolution". Potężnie brzmiący i wyjątkowo aktualny pod względem tekstowym utwór odznacza się pulsującym rytmem i groźną energią, którą podkreśla wokal Dave'a Gahana śpiewającego "Where's the Revolution? Come on people you're letting me down".

Okładka i wszystkie elementy graficzne do 'Spirit' są dziełem stałego współpracownika kreatywnego zespołu - a także uznanego filmowca - Antona Corbijna.

W ramach promocji płyty Depeche Mode wystąpią 21 lipca 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.  

tracklista CD:
1. Going Backwards               
2. Where's the Revolution                                  
3. The Worst Crime                               
4. Scum                      
5. You Move                             
6. Cover Me                             
7. Eternal                                  
8. Poison Heart         
9. So Much Love                      
10. Poorman              
11. No More (This is the Last Time)                                    
12. Fail       

   

Przyjaciele - stań się jednym z nich: