Aktualności
17.03.2017

Wiosenna ofensywa muzyczna

24 marca (piątek) – klub Nowy Andergrant

Kat i Roman Kostrzewski to historia black i thrash metalu. Kultowy zespół tworzący z TSA i Turbo „Wielką Trójcę Polskiego Metalu” powstał 37 lat temu. Obecnie grupa prowadzona przez Romka Kostrzewskiego i Irka Lotha pracuje nad nowym albumem, podczas koncertów prezentując również utwory z nadchodzącego krążka. Formacja występuje w składzie: Roman Kostrzewski- wokal, Irek Loth- perkusja, Jacek Hiro-gitara, Krzysztof Pistelok-gitara, Michała Laksa-bas. Jako support wystąpi trójmiejski Access Denied, który niebawem wyda swój trzeci album. Początek koncertu o 20:00.

 

Wejściówki czekają w poniedziałek (UWM FM Po Południu), wtorek (RockBlok), środę (UWM FM Po Południu) i czwartek (Uwierz w Muzykę).

 

24 marca (piątek) – sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena

Algorhythm powstał w 2013 roku. Od początku istnienia łączy w swojej twórczości różne idee, nurty muzyczne i osobowości. Z jednej strony bazujące na mainstreamowym jazzie budowanie nowej formy, a z drugiej otwarte podejście do improwizacji. Melodyjne frazy połączone z nieoczywistą rytmiką. Instrumentarium: trąbka, saksofon, kontrabas, perkusja i klawisze. Olsztyński koncert związany jest z promocją nowej płyty. Początek o 20:00.

 

Wejściówki czekają w poniedziałek i środę (Uwierz w Muzykę).

 

25 marca (sobota) – klub Nowy Andergrant

Kuba Knap wraca do stolicy Warmii z materiałem powstałym w Olsztynie. Na „Bejłocz” Knap odzywa się dużo bardziej bezpośrednio, prosto z mostu i z nieco szerzej otwartymi oczami niż na poprzednich krążkach. Na koncercie promującym krążek można spodziewać się mocnych, hip-hopowych ciosów. Nie zabraknie również sztosów z poprzednich projektów Kuby. Z setem dj’skim pojawi się Bonny Larmes, przewidziano również suporty. Początek o 21:00.

 

Wejściówki czekają w poniedziałek (Uwierz w Muzykę), środę (Rap Nau) i czwartek (UWM FM Po Południu).

 

25 marca (sobota) – klub Mech

Bass Invaders in session 2, czyli kolejne spotkanie ze wszystkim co najlepsze w muzyce reggae/dub/steppers/dubstep. Kolektyw dj’ski Bass Invaders to również organizatorzy sound systemowego cyklu Dub Therapy. Tym razem w klubie Mech oprócz winylowej selekcji pojawi się Skank Ranger, by na żywo miksować swoje dubowe produkcje. Początek o 21:00.

Wejściówki czekają we wtorek (Uwierz w Muzykę), środę (Trzy Po Trzy) i czwartek (Uwierz w Muzykę).

 

25 marca (sobota) – sala kameralna amfiteatru w Ostródzie

Wiosna w Ostródzie rozkwita pod znakiem reggae, dubu i dancehallu. W sali kameralnej tamtejszego amfiteatru swoje nagłośnienie rozstawi miejscowy Roots Trippin Sound System. Kolektyw działa w składzie: Welon, Bouquet, Husky i Jr Coochta. Z Olsztyna przybędą panowie z Lonely Tree Soudsystem, którzy zaprezentują swój debiutancki materiał „Natura Rerum”. Gwiazdą wieczoru będzie jeden z prekursorów sceny ragga dancehall w Polsce – Pablo 27 i wiodąca postać kolektywu Dancehall Masak-Rah. Na imprezach z jego udziałem można usłyszeć miks różnych stylów – od rockesteady po socę. 

 

Podwójna wejściówka czeka w środę w Trzy Po Trzy.

 

25 marca (sobota) – klub sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena

Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe zapraszają na koncert tegorocznych reprezentantów Polski na International Blues Challenge! Two Timer powstał pod koniec 2008 roku. Chłopaki grają elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego, utrzymanego w stylu lat 60. i 70. brzmienia. Swoją muzykę określają terminem: „grunge blues na sterydach”. Repertuar koncertowy oparty jest na własnych utworach i kilku roverach. W 2011 roku ukazała się ich EP-ka „Here it comes”, długogrający debiut ujrzał światło dzienne w 2014 roku. Początek o 19:00.

Wejściówki czekają we wtorek (Uwierz w Muzykę) i czwartek (U Progu Bluesa).

 

26 marca (niedziela) – klub Nowy Andergrant

Koncert Piotra Zioły został odwołany. 

 

26 marca (niedziela) – Winyl pub

Zagrają dwa warszawskie zepoły. Fertile Hump (blues, punk, folk) to trio, które na koncie ma EPkę i wydnay w 2016 roku długogrający album „Dead Heart”. Obiecują korzenne granie i szczere, smutne do bólu teksty. Z kolei Queer Resource Center (rock'n'roll, garage, punk) to kwartet tworzony przez muzyków znanych z Eric Shoves Them In His Pockets, Paula i Karol czy The Car Is on Fire. Niedawno wydali swój debiutancki album "Meeting New People".

 

 Wejściówki czekają w środę (UWM FM Po Południu) oraz w czwartek (U Progu Bluesa).

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: