Aktualności
11.03.2017

Kortofest 2017

Kortofest 2017

To już ósma edycja festiwalu dla młodych kapel organizowanego podczas największych juwenaliów w Polsce. Do zgarnięcia m.in.: 5000 zł w gotówce, pakiet promocyjny oraz sesja nagraniowa w studiu Radia UWM FM!

Warunkiem dopuszczenia zgłaszających się wykonawców do udziału w konkursie jest przesłanie utworów z autorską muzyką i tekstem (trzy piosenki) poprzez stronę festiwalu do 28 kwietnia 2017 roku do godziny 23:59. Jury wybierze pięć kapel, które bezpośrednio zostaną zakwalifikowane do finału i powalczą o pakiet nagród 19 maja w Kortowie. Dodatkowo dziesięć kolejnych zespołów rywalizować będzie o tzw. "dziką kartę" w głosowaniu internetowym. W finale każdy wykonawca będzie mógł zaprezentować maksymalnie 30-minutowy autorski występ.

Z dyrektorem artystycznym festiwalu Jakubem Cybulą rozmawiał Piotr Szauer.Laureatami Kortofestu były dotąd zespoły: Orange The Juice, Majestic, The Toobes, Straight Jack Cat, ThermiT, Blue Deep Shorts oraz Whoiswho.Organizatorem konkursu jest Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Więcej informacji na stronie: festiwal.kortowiada.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: