Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Nie organizuję koncertów dla pieniędzy

  Pracował jako dziennikarz w wielu ogólnopolskich mediach. Miał swoje programy w radiu i telewizji. Rzucił to wszystko, by zająć się organizowaniem kameralnych koncertów. Przez 15 lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad 4 tysiące wydarzeń w Polsce i 20 innych krajach. Poznajcie Bartosza Borowicza.

 • Poznajcie laureatów konkursu Fest Muza 2021

  Zespół Chrust z Gdańska wygrał tegoroczną edycję konkursu młodych kapel Fest Muza. Druga nagroda trafiła do poznańskiej grupy Willa Kosmos. Natomiast trzecią podzieliły się: IKSY oraz The Embers. Laureatów poznaliśmy 6 sierpnia w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie.

 • Natalia Grosiak o dwudziestoleciu Mikromusic

  Wrocławska grupa Mikromusic w przyszłym roku będzie świętować swoje 20-lecie. W planach ma m.in. koncerty z udziałem wyjątkowych gości. 6 sierpnia zespół wystąpił w olsztyńskim amfiteatrze. A Natalia Grosiak opowiedziała nam o powrocie na scenie po pandemicznej przerwie. Posłuchajcie!

 • Adam Borkułak w audycji Gramy Swoje

  Adam Borkułak - związany z olsztyńskimi grupami Fajrant i Kapiszony - zapraszał w audycji Gramy Swoje na... swój Koncert Urodzinowy. Wojtek Miśkiewicz pytał o przeszłości i przyszłość obu grup. Ale też trzeciej - Skauci - która jako niespodzianka pojawi się na scenie 13 sierpnia.

 • Ćwierć wieku z Grupą MoCarta

  Grupa MoCarta bawi i uczy już ponad 25 lat. Wszystko zaczęło się na studiach. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolesław Błaszczyk 23 lipca wystąpili w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie. Z muzykami spotkała się Marta Wróblewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Karolina Lizer w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była Karolina Lizer. Pochodząca ze Stręgielka pod Węgorzewem młoda wokalistka i kompozytorka opowiadała o swojej debiutanckiej płycie "Lśniąca. Łąkowe historie", a także występie w koncercie "Debiuty" zeszłorocznej edycji Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 • Marcin Świetlicki: Pisząc teksty liczę się z basem

  Najnowszy projekt muzyczny poety i wokalisty Marcina Świetlickiego pierwszy raz pojawił się w naszym regionie. Zespół Morświn zaprezentował materiał z wydanej wiosną płyty "Rewolucjaaa" podczas charytatywnego koncertu w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie koło Olsztyna.

 • Cezary Makiewicz w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje był Cezary Makiewicz. Z autorem przeboju "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa" rozmawialiśmy m.in. o Pikniku Country, ale też jego ostatnich nagraniach i planach na najbliższe miesiące. Posłuchajcie!

 • Wszechświat Anny Byaaz

  Anna Byaaz wydała właśnie płytę "Universe". Wrocławska wokalistka działała dotąd w takich projektach jak Byanca&Funktomas czy Polly Wants To Be A Hero. W ostatnim czasie skupiła się na muzyce elektronicznej i współpracy z producentem oraz instrumentalistą Pawłem Konikiewiczem. Wykłada również w Szkole...

 • Małe Przyjemności na Dni Olsztyna

  Marta Andrzejczyk i Ewa Pawlak poznały się przed laty w teatrze. Jednak gdy po dłuższej przerwie spotkały się ponownie w Olsztynie... zaczęły pisać piosenki. Tak powstały Małe Przyjemności. Do projektu zaprosiły jeszcze Piotra Banaszka. A 22 lipca zaprezentują się publiczności w Olsztynie.

 • Lasota w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był Lasota - lider olsztyńskiej grupy Varmia. Rozmawialiśmy o najnowszej, wydanej w tym roku płycie "Bal Lada", ostatnich miesiącach w życiu zespołu oraz jego najbliższych planach koncertowych. Posłuchajcie!

 • Spięty o solowym albumie, powrocie na scenę i przyszłości Lao Che

  11 lipca Hubert "Spięty" Dobaczewski zaprezentował w Olsztynie piosenki ze swojej najnowszej solowej płyty "Black Mental". Przed koncertem w Amfiteatrze im. Czesława Niemena opowiedział Michałowi Napiórkowskiemu o pracy nad tym materiałem, zespole towarzyszących mu na scenie oraz przyszłości......

 • Krakowskie trio Dobry Wieczór zapowiada debiutancką EP-kę

  Dobry Wieczór to nowa krakowska grupa, którą tworzą: Katarzyna Staszko, Paweł Hahn i Bartosz Owczarek. Niedawno zadebiutowali singlem "Burza". A niebawem w sieci pojawi się kolejny klip zapowiadających ich pierwszą EP-kę "Troski". Posłuchajcie, co mówi o niej wokalistka związana wcześniej z...

 • Lenda/Kozub - zabawa muzyką z Marcinem Borsem

  Duet Lenda/Kozub jednogłośnie został wybrany największa indywidualnością konkursu tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Przed przyjazdem na festiwal wydał EP-kę "Zabawa w Dom". O pracy nad nią oraz kolejnych planach Paulina i Piotr opowiadali na antenie...

 • Popkultura zagrała w Olsztynie

  W 2020 roku grupa Popkultura wydała swój drugi album "Miłość Zdrada". Ale właściwie dopiero teraz z nowymi piosenkami ma okazję zaprezentować się na większych i mniejszych scenach. Przed koncertem w Olsztynie nasze radiowe studio odwiedził lider zespołu Maciek Olbrych.

 • Karolina Czarnecka w audycji Nazwij To Jak Chcesz

  W audycji Nazwij To jak Chcesz Karolina Czarnecka opowiadała o skierowanej do nastolatek platformie "Córy" oraz współpracy z Chórem Dziewczęcym "Skowronki" we wspólnym projekcie "What Happens When The Woman Takes Power". Z pochodząca z Sokółki wokalistką rozmawiał Wojciech Miśkiewicz.

 • Maken zaprasza na jubileuszową edycję Ostróda Reggae Festival

  Już w ten weekend w Ostródzie doroczne święto reggae. Przez trzy dni w amfiteatrze i jego okolicy będą rozbrzmiewać wszystkie odmiany pochodzącej z Karaibów muzyki. O poszczególnych scenach festiwalowych i artystach na nich występujących na antenie Radia UWM FM opowiadał Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

 • Marcin Rumiński w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje był Marcin Rumiński. Rozmawialiśmy głównie o jego projekcie Rumun Bajdurzy, w którym przedstawia warmińskie bajki. Ale także o grupie Shannon i innych muzycznych wcieleniach olsztyńskiego multiinstrumentalisty.

 • Przedstawiamy laureatów 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

  Jury 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie doceniło autorskie piosenki. Na antenie Radia UWM FM o swoich wrażeniach opowiadali laureaci konkursu: duet Lenda/Kozub, Piotr Zubek, Aleksandra Jeznach i Michał Wróblewski. A rozmawiał z nimi Piotr Szauer.

 • Połączyła ich poezja Baczyńskiego. Mela Koteluk i Kwadrofonik o współpracy i planach

  Mela Koteluk wystąpiła 26 czerwca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie z towarzyszeniem grupy Kwadrofonik. Wspólnie zaprezentowali piosenki z wydanej przed rokiem płyty "Atronomia Poety. Baczyński". O pracy nad albumem, wspólnych i indywidualnych planach rozmawiał z nimi Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: