Aktualności

Wywiady muzyczne

 • ATLVNTA - bez tabu

  ATLVNTA to kolejny projekt Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego, znanych wcześniej z folkowego duetu Lilly Hates Roses. Ich nowe brzmienie bazuje na elektronicznych beatach oraz soulowej energii. Właśnie wydali pierwszą płytę, o której opowiedzieli Wojtkowi Miśkiewiczowi. Posłuchajcie.

 • Nocny Kochanek i jego Stosunki Międzynarodowe

  24 września ukazał się czwarty album grupy Nocny Kochanek zatytułowany "Stosunki Międzynarodowe". Zespół interpretuje hardrockowe i heavymetalowe przeboje z repertuaru m.in. AC/DC, Guns'N'Roses oraz KISS. O ich polskich tekstach, pracy nad krążkiem i jesiennej trasie koncertowej opowiedział nam...

 • Marek Biliński: Po to robię muzykę, aby zachwycała

  "Po to robię muzykę, aby ona zachwycała. A jest to bardzo trudne..." - mówi Marek Biliński. Jeden z prekursorów polskiej sceny muzyki elektronicznej wystąpił 24 września w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Jego koncert zamknął 19. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki.

 • Karolina Lizer w audycji Gramy Swoje

  Na początku września ukazał się debiutancki album Karoliny Lizer. "Lśniąca. Łąkowe historie" to płyta inspirowana naturą, ludowością, spokojem, harmonią i nadzieją. O pracy nad krążkiem wokalistka i autorka opowiadała Wojtkowi Miśkiewiczowi w audycji Gramy Swoje. Posłuchajcie!

 • Tre Voci: Zdobywamy publiczność i chcemy, żeby młodzi i starsi nas kochali

  Trio wokalne Tre Voci zaprezentowało się 15 i 17 września olsztyńskiej publiczności. Przy okazji koncertów w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Marta Wróblewska spotkała się z Voytkiem Soko-Sokolnickim, Mikołajem Adamczakiem i Miłoszem Gałajem, by porozmawiać o ich dotychczasowej współpracy i planach.

 • Bartosz "Hipis" Krusznicki w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był wokalista olsztyńskiej grupy Łydka Grubasa - Bartosz "Hipis" Krusznicki. Rozmawialiśmy o zbliżającym się koncercie w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, jesiennej trasie i dalszych planach zespołu. Co wydarzy się w przyszłym roku? Posłuchajcie!

 • Kolektyw TAS w audycji Gramy Swoje

  W lipcu ukazała się debiutancka EP-ka olsztyńskiego kolektywu TAS zatytułowana "Suicidal Pigeon". O pracy nad tym wydawnictwem, tworzeniu materiału i najbliższych planach grupy w audycji Gramy Swoje opowiadali: Kasia Trzeszczkowska i Maciej Trzeszczkowski. A rozmawiał z nimi Michał Piasecki.

 • Paweł Gumola z Moskwy pracuje nad nową płytą

  Po dwóch latach od ostatniego koncertu punkrockowy zespół Moskwa wraca do Olsztyna. Z tej okazji Michał Napiórkowski rozmawiał z liderem grupy - wokalistą i gitarzystą Pawłem "Gumą" Gumolą. Frontman legendarnej kapeli zdradził, że obecnie pracuje nad nową płytą. Gotowa jest już część materiału.

 • Wojtek Mazolewski o solowej płycie: Granie po nic

  Kwintet Wojtka Mazolewskiego zagrał na zakończenie Lata na Wypasie w Olsztynie. Lider zespołu obecnie przygotowuje solową płytę zatytułowaną "Yugen". To jej temat zdominował rozmowę Michała Napiórkowskiego z artystą. Nie zabrakło jednak innych wątków, np. dotyczących kariery zagranicznej muzyka.

 • Krzysztof Myszkowski: Jako artysta mam obowiązek iść własną drogą

  Dwoma koncertami w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zespół Stare Dobre Małżeństwo zainaugurował jesienną trasę koncertową. Piotr Szauer spotkał się z Krzysztofem Myszkowskim, by porozmawiać o najnowszych piosenkach i planach grupy. Ale też czasie izolacji i zawieszenia.

 • Rosochate w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był wokalista grupy Rosochate - Filip Kozłowski. Wspominaliśmy zarejestrowaną niedawno przez zespół Live Sesję w studiu Radia UWM FM. Ale zapraszaliśmy też na jesienne koncerty. Co jeszcze szykują i dlaczego nie chcą już być psychodelicznym kwartetem?

 • John Porter: Na Zachodzie miałbym nudne życie

  Zespół Me And That Man był jedną z gwiazd tegorocznego Lata na Wypasie. Przed koncertem w olsztyńskim amfiteatrze rozmawialiśmy z Johnem Porterem - prawdopodobnie najsłynniejszym Walijczykiem mieszkającym w Polsce. Opowiedział nam o muzycznych projektach - tych dawnych, ale i najnowszych. Posłuchajcie!

 • Joanna Kondrat w audycji Gramy Swoje

  Wojtek Miśkiewicz w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje rozmawiał z pochodzącą z Bartoszyc autorką piosenek i wokalistką Joanną Kondrat. Wrócił do jej fonograficznego debiutu sprzed 10 lat, ale zapytał też o prace nad najnowszą trzecią płytą, która ma się ukazać niebawem.

 • Bluszcz - pierwszy raz w Olsztynie

  25 sierpnia grupa Bluszcz zagrała swój pierwszy koncert w Olsztynie. Jarek Zagrodny i Romek Zagrodny w studiu Radia UWM FM opowiedzieli nam o swoich najbliższych planach i powrocie na scenę z nową płytą "Kresz". A towarzyszącego im Marcina Mrówkę zapytaliśmy także o to, co słychać w Oxford Drama.

 • Poznajcie Shyness!

  14 sierpnia ukazała się debiutancka, imienna płyta grupy Shyness!. Asia Bielawska, Iwona Skwarek, Iga Krzysik i Julia Pacyńska swoje piosenki - które powstawały przez kilka lat - zaprezentowały podczas Olsztyn Green Festivalu. O pracy nad tym materiałem opowiedziały Mai Romaniewicz.

 • Nowa płyta i jubileusz Doktora Kinga

  Doktor King jest obecny na scenie muzycznej od dwudziestu lat. Zaczynał od rapowania, równocześnie rozwijając umiejętność gry na kubańskich kongach. Jako bębniarz występował m.in. z Dj-em Adamusem. Właśnie wydał szóstą solową płytę "VI King".

 • Pan od muzyki, pan od życia...

  Sistars, Plan B, Spoken Love, Łąki Łan - to tylko niektóre projekty muzyczne, które w ostatnich dwudziestu latach współtworzył Bartek Królik. Przed rokiem zadebiutował natomiast solowym krążkiem "Pan od muzyki". O nim, ale też swoich muzycznych początkach w Olsztynie opowiedział Joannie Nawotce.

 • Baasch: Muzyka naprawdę jest potrzebna ludziom

  Z swoją ostatnią płytę "Noc" otrzymał w tym roku Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika. A swoim koncertem na tegorocznym Olsztyn Green Festivalu potwierdził, że zasługuje na miejsce w czołówce polskich artystów reprezentujących ten gatunek. Na plaży nad jeziorem Ukiel rozmawialiśmy z Baaschem.

 • Jesienią ukaże się nowy polityczno-społeczny album Misi Furtak

  Podczas Olsztyn Green Festivalu nasze plenerowe studio radiowe odwiedziła m.in. Misia Furtak. Opowiedziała nam o swojej nowej płycie, która ma się ukazać już w listopadzie. Przyznała też, że - podobnie jak wielu gości imprezy nad jeziorem Ukiel - jest pod wrażeniem jej klimatu i tej przestrzeni.

 • Sorry Boys zapowiada nową, bardzo emocjonalną płytę

  Zespół Sorry Boys czas koncertowego zawieszenia wykorzystał twórczo. Grupa ma już gotowy materiał na nowy album. Płyta ukaże się wiosną 2022 roku. Jaka będzie? O tym podczas Olsztyn Green Festivalu opowiedziała nam Bela Komoszyńska. Z wokalistką spotkał się Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: