Aktualności
28.06.2022

Maciej Maleńczuk: Moje teksty są poezją

Maciej Maleńczuk wystąpił 25 czerwca w olsztyńskim amfiteatrze jako gwiazda 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Jak przyznał - pasuje do tego festiwalu, bo swoje teksty traktuje jak poezję. Opowiedział nam o swoich najbliższych planach, m.in. powrocie grupy Homo Twist.

 

Foto: materiały prasowe

"Moje teksty są poezją. To w miarę dobre wiersze. Głupich tekstów raczej nie śpiewałem" - odpowiada krótko Maleńczuk zapytany o imprezę na którą został zaproszony ze swoim koncertem pierwszy raz. "Nie jestem oczywiście takim typowym śpiewającym poetą w swetrze. Ktoś sobie wymyślił, że poeta musi mieć jakieś workowate ubranie, musi być brudny, mieć długie włosy, brodę i nie mieć generalnie pieniędzy. Bardzo długo spełniałem tę funkcję. Ale to, że teraz jestem wykąpany, nie oznacza, że nie jestem poetą."

A jak sam Maleńczuk ocenia swoją pozycję na polskiej scenie muzycznej? "Jest całkowicie nienaruszalna. Nie ma niczego podobnego do mnie. Trudno jest do mnie porównać jakiś zespół czy jakiegoś wykonawcę w Polsce. Chyba nie jest to możliwe."

Z Maciejem Maleńczukiem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Zapytany o najbliższe plany, Maciej Maleńczuk zdradził m.in. że niedługo wróci z grupą Homo Twist. "Dwukrotnie już próbowałem reaktywować ten zespół. Za każdym razem przynosiło to fajną płytę. Ale nie sprzedało się to. Co pewien okres czuję, że muszę zagrać sobie jakąś cięższą muzykę, bo zwariuje. Po prostu chcąc odzyskać prawa do Homo Twist, prawdopodobnie dokonamy ponownego recordingu. Ale robię to ze swoimi muzykami, z którymi gram od kilku lat. Raczej po Deriglasoffa nie będę dzwonił."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: