Aktualności
20.06.2022

Alna Consort w finale konkursu 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

Alna w języku pruskim znaczy Łyna. A działający od niedawna w Olsztynie zespół Alna Consort tworzą muzycy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Wykonują głównie muzykę barokową. Ale postanowili sprawdzić się również w innej artystycznej materii - konkursie Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję".

 

Grupę Alna Consort tworzą artyści zawodowo, życiowo oraz nade wszystko emocjonalnie związani z Warmią. To grupa przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki dawnej i marzenie, by dzielić się nią z lokalną publicznością. 25 czerwca będą reprezentować Olsztyn w konkursie Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. W eliminacjach wykonali własną interpretację utworu "Od nocy do nocy" stworzonego przed laty przez Agnieszkę Osiecką i Waldemara Kazanieckiego. I znaleźli się wśród kilkunastu finalistów.

W studiu Radia UWM FM o działalności zespołu opowiadała Magdalena Tokajuk. A spotkał się z nią Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

48. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie już w sobotę 25 czerwca. Koncert konkursowy rozpocznie się o 19:00 w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Gorąco polecamy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: