Aktualności
04.06.2022

Najbardziej kortowiadowy zespół - Enej

W naszej kortowiadowej Strefie Spotkań z Artystami w piątek gościliśmy m.in. Piotra Sołoduchę i Kubę Czaplejewicza z zespołu Enej. Na juwenaliach tradycyjnie zaprezentowali hymn imprezy. A publiczność pytała... czy za rok znów pojawią się na Kortowiadzie. Posłuchajcie naszej rozmowy!

Kogo jak kogo, ale muzyków zespołu Enej musieliśmy zapytać o to, jak odbierają nową juwenaliową przestrzeń w Kortowie. Przecież to grupa, która (z jednym wyjątkiem) występuje na tej imprezie zawsze od... kilkunastu lat. "Zmiana miejsca, zmiana lokalizacji zupełnie na nic nie wpłynęła. Tłum ludzi, piękna scena, super publuczność... " - mówił Piotr "Lolek" Sołoducha. "Od strony technicznej - na pewno jest wygodniej. Marzyliśmy o powrocie. A koncert był dla nas udany w 300 procentach! Jasne, że można powieć: Kiedyś to było... Ale teraz to kwestia przyzwyczajenia. Byliśmy przyzwyczajeni do Górki Kortowskiej. Tam był jeden etap, tu jest drugi. Otwieramy nowy rozdział Kortowiady i  jest tak samo ekstra!"

Kuba Czaplejewicz dodał natomiast: "Jadąc tutaj, spojrzałem nostalgicznie na Górkę Kortowską - z obawą co się wydarzy tutaj i czego możemy się spodziewać. Ale już nie mamy obaw. Wszysto jest lepiej niż mogliśmy sobie wymarzyć. Naprawdę duże gratulacje dla organizatorów! Kortowiada w tym roku podnosi poziom. To poziom ogólnopolskich fajnych muzycznych festiwali!".

Z muzykami grupy Enej rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

A czy Enej zagra na Kortowiadzie za rok? "Zawsze z przyjemnością - jeśli pojawia się zaproszenie - tu występujemy i spotykamy się studentami. Więc mamy nadzieję, że pojawimy się tu i za rok i za dwa, trzy lata" - odpowiadał publiczności Piotr Sołoducha.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: