Aktualności
10.03.2022

Reggae dla Ukrainy

Świat muzyki kolejny raz jednoczy się w obliczu dramatu, jaki rozgrywa się w Ukrainie. Piąta odsłona cyklu "Reggae bas w pubie Las" upłynie pod znakiem pomocy uchodźcom z obszarów objętych wojną. Szczegóły w audycji Uwierz w Muzykę zdradził Kamil "Gorzki" Gorzka - jeden z organizatorów wydarzenia.

 

Stowarzyszenie MULTIFORM planuje w sobotę 12 marca kilka działań. Wszystkie środki zebrane z zakupu biletów zostaną przekazane osobom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie. Dodatkowo podczas imprezy pieniądze będzie można wrzucić do puszki. W pubie LAS trwać będzie także zbiórka darów rzeczowych, zaś w godzinach 16:00-19:00 zaplanowano licytację różnych przedmiotów, z której dochód zasili fundusz pomocowy.

Z Kamilem "Gorzkim" Gorzką - muzykiem i współorganizatorem cyklu Reggae Bas w pubie Las - rozmawiał Michał Napiórkowski. Posłuchajcie!

 

12 marca (sobota) - Pub LAS, 19:00

REGGAE BAS W PUBIE LAS

Podczas kolejnej odsłony cyklu wystąpi JAH LOVE CREW z Warszawy. Projekt Jah Love składa się z dwóch filarów. Pierwszym jest kolektyw selektorski, kochający trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Drugim - własnoręcznie zbudowane nagłośnienie, które wraz ze wzmacniaczami i setkami metrów przewodów daje możliwość grania muzyki dub wszędzie tam, gdzie tylko znajdzie się publika miłująca niskie częstotliwości. Jah Love to nie tylko imprezy, nagłośnienie i całonocne sesje. Skład ma już na swoim koncie jedną wydaną własnymi siłami EPkę: Dub Discotheque (2015) oraz trzy single The beast Riddim (2015), Tempo Riddim (2016) i Digi Riddim (2017). Wszystkie utwory są do pobrania w sieci. Kolejny materiał jest w drodze, a już teraz można go posłuchać podczas występów Jah Love i na innych soundsystemach, które testują dubową amunicję prosto z Warszawy. Niedługo też zostaną podjęte działania mające na celu otwarcie net-labelu wydającego zaprzyjaźnionych producentów i oczywiście własną muzykę.

Ponadto kolejny raz wystąpi ceniony olsztyńsko-elbląski duet, czyli producent i dj SKANK RANGER oraz wokalista MC POLISH MAN oraz gospodarze cyklu EQUAL RIGHTS COLLECTIVE.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: