Aktualności
08.03.2022

Anja Orthodox: Każdy pomaga, jak może

Anja Orthodox zaangażowała się w pomoc mieszkańcom Ukrainy uciekającym z kraju przed wojną. Swoim zapałem zaraziła też innych. "To nie jest żadne bohaterstwo. To normalna pomoc. Bohaterami są ci, którzy tam walczą! A ja jestem normalną osobą - wrażliwą na czyjąś krzywdę" - mówi wokalistka zespołu Closterkeller.

Grupa Closterkeller 4 marca wystąpiła w olsztyńskim Browarze Warmia. Choć jak przyznaje Anja Orthodox - trudno w takich czasach grać wesołe melodie... "W tym wojennym czasie nie ma miejsca na muzykę. Te koncerty były dawno umówione. Więc stwierdziliśmy, że pojedziemy. Mamy jednak w naszym kraju jeszcze normalność. Ale jak grać muzykę, gdy nasi bracia Ukraińcy giną" - mówi wokalistka. "Na szczęście nie gramy wesołej muzyki. Nie przeszłaby nam przez gardła i palce. Ale ja nikomu nie narzucam, jak ma czuć."

Sama bez zastanawiania się ruszyła na granicę, by pomagać uchodźcom z Ukrainy. "Każdy pomaga, jak może i czym może. Z tych wszystkich cegiełek budujemy bardzo piękny gmach pomocy dla tych ludzi. To jest bardzo ważne także dla tych, którzy tam zostali i walczą."

Z Anją Orthodox spotkała się Marta Wróblewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: