Aktualności
08.03.2022

Krzysztof Napiórkowski: Jestem urodzonym optymistą

4 marca ukazał się najnowszy album Krzysztofa Napiórkowskiego zatytułowany "CV". "To forma prezentacji tego, co chcę robić w muzyce i do czego zmierzam. Natomiast oczywiście nie jest to moje ostatnie słowo" - mówił na antenie Radia UWM FM wokalista, autor i kompozytor.

Foto: Marta Machej

Na album „CV" skład się 11 premierowych piosenek Krzysztofa Napiórkowskiego, który do współpracy zaprosił wybitnych instrumentalistów: Marka Napiórkowskiego (gitary elektryczne, gitara klasyczna) , Roberta Majewskiego (flugelhorn), Macieja Sikałę (saksofony), Mateusza Pliniewicza (skrzypce), Roberta Kubiszyna (gitary basowe, kontrabas) i Pawła Dobrowolskiego (perkusja, instrumenty perkusyjne).

"Ta płyta jest w całości autorska. Nie bazuje tu na żadnych tekstach wcześniej zaistniałych. Piosenki powstawały w nowatorskiej technice songwriterskiej. Jednocześnie tworzyłem muzykę i tekst. To rodzaj takiej impresji, strumień świadomości" - mówił na antenie Radia UWM FM autor i wokalista. "Postanowiłem pisać piosenki tu i teraz. Są zapisem obserwacji autora. Starałem się być bliżej swoich własnych myśli. Czułem, że tak powinienem zrobić."

W swojej treści album zachęca do szukania optymizmu i nadziei na przyszłość. "Ja jestem urodzonym optymistą. I nawet jeżeli piszę smutne piosenki (które podobno mi lepiej wychodzą niż te wesołe), ten optymizm wyrażam w dostojnej i pogodnej melodii. Lubię zestawiać skrajne emocje, czyli pisać o rzeczach przejmujących w sposób wesoły i na odwrót."

Z Krzysztofem Napiórkowskim rozmawiał Piotr Szauer. Posluchajcie!

Posłuchajcie też utworu "Telefony", który obecnie promuje album "CV".

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: