Aktualności
07.12.2021

Downtempowe msze Paprodziada i Goorala

Do Olsztyna na początku grudnia przyjechali Gooral i Paprodziad. W listopadzie ukazał się ich wspólny album "Naturalna generacja". Szczególnie traktują spotkania z publicznością. "To są takie downtempowe msze. Wspólnie medytujemy, kontemplujemy i afirmujemy te obrazy o których są teksty" - mówi Włodek Dembowski, znany m.in. z Łąki Łan.

 

W miękko otulającej słuchacza soczystymi, organicznymi, leśnymi dźwiękami, groovującej, elektronicznej, downtempowej krainie muzycznej Goorala pojawił się Paprodziad wraz z afirmującymi harmonię, rozwój duchowy, miłość do ludzi i przyrody mantrorapami (zaklęciami). Włodek Dembowski znany wszystkim jako Paprodziad występuje w zespołach: Łąki Łan, Dziady Kazimierskie, November Project, ale też innych, często zaskakujących kolaboracjach. Na scenie obecny jest od 20 lat. Swoimi tekstami realizuje misję szamana. Przekazuje treści dotykające głęboko ducha, malujące wizję nowego świata.

Wspólnie wydali właście płytę "Naturalna generacja". Krążek ukazał się w listopadzie. Choć - jak podkreśla Paprodziad - początkowo wszystko miało zakończyć się na nagraniu jeden piosenki. "Chcieliśmy ją stworzyć na pamiątkę naszej wieloletniej przyjaźni. I właśnie wtedy okazało się, że ten duch natury jest bardzo słyszalny w tych downtempowych podkładach Goorala. Bardzo mnie wciągnął i zaprowadził do krainy z tekstami z przesłaniem" - wspomina Włodek.

Z Włodzimierzem "Paprodziadem" Dembowskim spotkała się Joanna Nawotka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Gooral i Paprodziad wystąpili 2 grudnia w olsztyńskim pubie LAS.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: