Aktualności
24.11.2021

Nowa płyta Artura Rojka już w 2022 roku!

Jednym z przystanków jego jesiennej trasy "Bez końca" była Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie. Artur Rojek opowiedział nam o swojej drugiej solowej płycie "Kundel". Ale zdradził też, że ma już gotowy nowy materiał, który wyda za kilka miesięcy. Jaki będzie? Posłuchajcie!

Gdy ukazywał się jego poprzedni album "Kundel", w Polsce wprowadzano właśnie pierwsze obostrzenia związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Po kilku koncerach musiał odwołać trasę promującą wydawnictwo. Dokończył ją już w 2021 roku.

Artur Rojek przyznaje, że choć piosenki napisał jeszcze przed wybuchem światowej pandemii, podświadomie ich treść wpisuje się w nastronie i doświadczenia, które towarzyszyły nam przez ostanie dwa lata. "Trzymałem się tematu zmian, które dotykają ludzi nagle, niespodziewanie i które powowdują, że coś, co człowiekowi jest dane na zawsze, nagle jest mu zabierane. Tworząc koncept tej płyty, bardziej myślałem o sytuacjach w mikroskali - rodzinnych, relacjach międzyludzkich" - wspomina.

Czas zamknięcia, lockdownu wykorzystał m.in. na pracę nad nowym materiałem. Czy to oznacza, że nowy solowy album ukaże się niebawem? "Płyta powinna ukazać się w pierwszej połowie 2022 roku a singiel trochę wcześniej. Jedną z nowych piosenek gram już na trasie" - zdradza wokalista i autor. A o czym opowie nam na kolejnym krążku? "Sytuacja na świecie i wszystko to, co działo się wokół mnie, na pewno miało wpływ na to, w jaki sposób pisałem. Ale unikałem bezpośrednich nawiązań do tej sytuacji."

Z Arturem Rojkiem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Artur Rojek wystąpił 21 listopada w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: