Aktualności
16.11.2021

Chrust pracuje nad debiutancką płytą

W sierpniu tego roku wygrali konkurs młodych kapel Fest Muza 2021. Po trzech miesiącach wrócili do Olsztyna, by publiczności zgromadzonej w Kuźni Społecznej zaprezentować materiał, który niebawem ukaże się na ich debiutanckiej płycie. O pracy nad krążkiem muzycy grupy Chrust opowiadali w studiu Radia UWM FM.

 

Swoją muzykę określają jako słowiańskie etno elektro. Garściami czerpią z tradycji, ale ubierają ją we współczesne brzmienia. I choć swój pierwszy występ przed publicznością zaliczyli właśnie w sierpniu w Olsztynie, powoli finalizują już prace nad debiutanckim albumem. "Bardzo intensywnie pracujemy nad materiałem. Po ostatniej wizycie w Olszytynie byliśmy bardzo dobrze domotywowani. Zostaliśmy tu bardzo dobrze przyjęci. Jest nam bardzo miło, że trafiliśmy na żyzny grunt. To nam dało dużego kopa, by pracować dalej" - przyznaje Karol Konop (syntezatory, produkcja).

Album prawdopodobnie ukaże się w przyszłym roku. "Myślę, że jesteśmy bardzo blisko sfinalizowania materiału. Kwestia kilku miesięcy, kiedy to się ukaże. Nie mamy jeszcze wszystkich utworów. Na pewno na albumie pojawi się kilka zaskakujących elementów, żeby nie pokrywało się to całkowicie z naszymi live'ami" - zdradza wokalistka Małgorzata Oleszczuk. "Na płycie pojawi się też trochę historii i dużo ciekawostek, dla ludzi, którzy lubią przeżywać muzykę. Chcemy, żeby ona była jakąś opowieścią - łącznie z oprawą graficzną, historią w środku i tym, jak się jej słucha od początku do końca" - dodaje Karol.

A czym jest Chrust? "Na pewno spoiwem trzech zupełnie odmiennych od siebie charakterów. Łączy nas emocjonalność. Wszyscy jesteśmy bardzo wrażliwi i też dzięki temu teksty, które piszemy są mocno nacechowane emocjonalnie. Chrust jest taką terapią. Pisanie tekstów i muzyki w ogóle jest terapeutyczne" - tłumaczy Gosia.

Z Gosią Oleszczuk, Dariuszem Mrozkiem i Karolem Konopem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Grupa Chrust wystąpiła w olsztyńskiej Kuźni Społecznej 12 listopada na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie jako support Kapeli Ze Wsi Warszawa.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: