Aktualności
05.10.2021

Jan Gałach - od 20 lat na scenie

We wrześniu w Katowicach świętował 20-lecie swojej obecności na scenie. Od 2001 roku Jan Gałach jest wierny sobie i swojej muzycznej drodze - konsekwentnie szybując między bluesem, rockiem, country, fusion czy folkiem. Jak podsumował ten czas i co planuje w najbliższych miesiącach? Posłuchajcie!

 

Jan Gałach to niezwykle utalentowany skrzypek, kompozytor i aranżer. Jest liderem grupy Jan Gałach Band, występuje z zespołem Czarny Pies (u boku Leszka Windera czy Krzysztofa Ścierańskiego) a w ostatnich latach miał też możliwość współpracować z najlepszymi i najbardziej utalentowanymi polskimi artystami. Towarzyszył na scenie m.in. zespołowi Dżem, Martynie Jakubowicz, Janowi Kyksowi Skrzekowi, Kubie Badachowi, Sebastianowi Riedlowi, Tomkowi Organkowi czy Kasie Chorych.

Jak podsumował swoją dotychczasową artystyczną działaność? O czym marzy? Współpracę z którymi muzykami wspomina najlepiej? Posłuchajcie! Z Janem Gałachem w Olsztynie spotkała się Marta Wróblewska.

W połowie października Jan Gałach miał rozpocząć pracę w nowym trio - z Michałem Kielakiem i Bartem Sosnowskim. Niespodziewana śmierć tego ostatniego zweryfikowała brutalnie te plany...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: