Aktualności
09.09.2021

Wojtek Mazolewski o solowej płycie: Granie po nic

Kwintet Wojtka Mazolewskiego zagrał na zakończenie Lata na Wypasie w Olsztynie. Lider zespołu obecnie przygotowuje solową płytę zatytułowaną "Yugen". To jej temat zdominował rozmowę Michała Napiórkowskiego z artystą. Nie zabrakło jednak innych wątków, np. dotyczących kariery zagranicznej muzyka.

 

3 września w amfiteatrze im. Czesława Niemena zabrzmiał przekrojowy repertuar zespołu z dużym udziałem kompozycji Krzysztofa Komedy, które znalazły się na ostatnim krążky WMQ "When Angels Fall". Ale Wojtek Mazolewski jest już myślami przy swoim solowym krążku. Po wielu latach sięgnął do pierwszego instrumentu, z którym zaprzyjaźnił się mając zaledwie kilka lat - gitary. 

Z Wojtkiem Mazolewskim spotkał się Michał Napiórkowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Singlem wiodącym zapowiadającym płytę "Yugen" jest utwór „Manifest”, w którego tekście zawarte jest przesłanie i idea całego albumu: "Wszyscy będziemy szczęśliwi. Wierzę w ludzi. W naszą siłę, potencjał i sprawczość.  Mamy szanse i możliwości zmieniać świat wokół nas na taki, w jakim chcielibyśmy żyć. Ten proces zaczyna się w naszych umysłach...”

Przyjaciele - stań się jednym z nich: