Aktualności
26.08.2021

Poznajcie Shyness!

14 sierpnia ukazała się debiutancka, imienna płyta grupy Shyness!. Asia Bielawska, Iwona Skwarek, Iga Krzysik i Julia Pacyńska swoje piosenki - które powstawały przez kilka lat - zaprezentowały podczas Olsztyn Green Festivalu. O pracy nad tym materiałem opowiedziały Mai Romaniewicz.

Shyness! zaczęło się od niezobowiązującego spotkania w Poznaniu. W 2015 roku Iwona Skwarek (wówczas współtworząca duet Rebeka) zafascynowana projektem Asia i Koty zaprosiła do studia jego liderkę - Joannę Bielawską. Miały nagrać jedną wspólną piosenkę. Ale muzyczna chemia między nimi była na tyle niezwykła, że każde kolejne spotkanie owocowało nowym utworem. "Myślałyśmy wtedy, że będziemy mieć po prostu projekt dwuosobowy. To miał być dla mnie taki B-side do Rebeki. Dopiero po kilku latach, gdy do tego wróciłyśmy, zrozumiałam, że nie mam siły grać w takim zespole, w którym muszę być ośmiordnicą i obsługiwać 40 syntezatorów i 15 efektów. Pomysłałam, że musimy kogoś znaleźć" - wspomina Iwona Skwarek.

Pod koniec 2019 roku Iwona i Joanna zaprosiły do zespołu gitarzystkę Igę Krzysik oraz młodą producentkę i wokalistkę Julię Pacyńską. Pracę nad debiutem fonograficznym ukończyły już w czerwcu 2020 roku. Płyta miała jednak swoją premierę dopiero 14 sierpnia 2021 roku.

Muzyka Shyness! to przestrzeń, świt pomieszany z mrokiem. To dym. Niezwykłe przenikanie się kilku dziewczyńskich głosów i wrażliwości. Utwory opierają się głównie na kompozycjach stworzonych przez Asię i Iwonę, jednakże to chwila, gdy cztery dziewczyny chwytają za instrumenty i grają ten materiał na żywo tworzy magię Shyness!

"Doświadczenie bycia w zespole z samymi dziewczynami jest bardzo unikatowe. Ten girlsband zawsze był jakimś takim naszym marzeniem. Wszystkie mamy doświadczenie grania z mężczyznami. Ale tu jest jakaś wyjątkowa nić porozumienia" - przyznaje Asia Bielawska.

Z grupą Shyness! spotkała się Maja Romaniewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Album "Shyness!" promuje obecnie singiel "Ready to Lose I".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: