Aktualności
10.08.2021

Natalia Grosiak o dwudziestoleciu Mikromusic

Wrocławska grupa Mikromusic w przyszłym roku będzie świętować swoje 20-lecie. W planach ma m.in. koncerty z udziałem wyjątkowych gości. 6 sierpnia zespół wystąpił w olsztyńskim amfiteatrze. A Natalia Grosiak opowiedziała nam o powrocie na scenie po pandemicznej przerwie. Posłuchajcie!

Foto: MOK Olsztyn

Natalia Grosiak do Olsztyna przyjechała prosto z gali wręczenia Fryderyków. W Szczecinie wręczyła statuetkę autorom najlepszej płyty poetyckiej - Meli Koteluk i grupie Kwadrofonik. Ale odebrała też zaległą nagrodę dla swojego zespołu, który przed rokiem w tej właśnie kategorii został wyróżniony za krążek "Mikromusic z dolnej półki".

"Stosunek do tej nagrody mam taki, że już ją dostaliśmy i jest ok. Jesteśmy spełnieni i nie musimy się więcej o to starać" - mówi wokalistka i autorka. "Mam wrażenie, że dostaliśmy tego Fryderyka, bo szanowna komisja uznała, że wreszcie wypadałoby nam coś wręczyć. Byliśmy nominowani od wielu płyt. Uważam, że to jednak święto dużych wytwórni, które między sobą rozdają nagrody. A Mikromusic i inne zespoły się w to wplątują. Więc duże było moje zdziwienie."

Wrocławska grupa przed rokiem wydała album "Kraksa". Przez ograniczenia związane z pandemią nie była w stanie promować go koncertami. Dlatego zespół wyjątkowo postanowił ruszyć w trasę latem - choć wcześniej rzadko grywał plenery. "To ten moment, żeby grać płytę - aż do momentu, kiedy nam znowu świat zakaże grania i prezentowania naszego materiału przy publiczności. W następnym roku planujemy nasze 20-lecie. Będziemy przygotowywać z tej okazji płytę, śpiewnik i koncerty z gośćmi. Więc będzie się dużo działo!".

Z Natalią Grosiak spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Na wspomnianej jubileuszowej płycie mają pojawić się m.in. największe przeboje Mikromusic. "Chcemy zrobić taki The Best Of. Ale część piosenek nagramy od nowa - z gośćmi." Urodzinowe koncerty mają odbyć się wiosną 2022 roku w kilku większych polskich miastach. A wystąpią w nich m.in.: Piotr Rogucki, Skubas. Ale nie tylko oni. "Bardzo chcę zaprosić artystów, którzy przewijają się przez nasze życie i są naszymi przyjaciółmi. Bardzo chcielibyśmy, żeby oni wspólnie z nami świętowali to 20-lecie. Planujemy też jeden ogromny koncert w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu - razem z orkiestrą" - zdradza Natalia Grosiak.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: