Aktualności
07.04.2021

Pola Rise pracuje nad dwoma albumami. Pierwszy ukaże się już jesienią

Pola Rise i Andy Ward poznali się ponad rok temu w mediach społecznościowych. Szybko postanowili nagrać razem piosenkę. A jesienią ukaże się ich wspólny album. Wokalistka i autorka pracuje obecnie także nad swoim drugim solowym krążkiem. Jaki będzie? Posłuchajcie!

 

Pola Rise debiutowała trzy lata temu albumem "Anywhere But Here", bardzo dobrze przyjętym przez oraz krytyków. Natomiast Andy Ward to australijski muzyk, który utworem "Let Me Down" podbił serca fanów nie tylko w Australii, skąd pochodzi, ale również w innych częściach świata.

Artyści poznali się ponad rok temu za pomocą mediów społecznościowych. Właściwie od razu pojawiła się myśl o współpracy. Początkowo miał to być gościnny udział Andy'ego na nowej płycie Poli, jednak pomysłów było tak dużo, że trudno było zdecydować się na wykorzystanie tylko jednego z nich. Do tej pory ukazały się już cztery single stworzone wspólnie przez Polę i Andy'ego: "Higher", "Mama Said", "We Are Done" oraz "Don't You Love Me". Teraz czas na płytę.

"Cały czas nad nią pracujemy. Założenie było takie, że każdy z utworów ma być inny i to się pięknie sprawdziło. Po fakcie zorientowaliśmy się, że wszystkie z nich dotyczą kolejnych etapów relacji. Także problemów i toksycznych sytuacji. Nie lubię narzucać interpretacji. Myślę, że każdy powinien odnaleźć siebie w tych utworach. I wiem, że jest to możliwe" - mówi Pola.

Wokalistka i autorka pracuje obecnie także nad swoim drugim solowym krążkiem. "Próbuję wykorzystać ten czas, gdy nie ma koncertów. Zamknęłam się w domu i piszę piosenki. To jest dla mnie dosyć twórczy czas. Przyznam szczerze, że rok po premierze Anywhere But Here miałam totalną blokadę - nie wiedziałam w którym chcę iść kierunku. Byłam pewna, że nie chcę robić tego samego co na pierwszej płycie. Chciałam gdzieś skręcić, ale nie wiedziałam w którą stronę. Teraz pojawiła się wena i pomysły. Próbuję to wykorzystać."

Z Polą Rise rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

A to najnowszy singiel duetu "Don't You Love Me".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: