Aktualności
07.04.2021

Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka o nowej płycie Oxford Drama

"What's The Deal With Time?" - to tytuł trzeciego albumu grupy Oxford Drama. Spory wpływ na jej brzmienie miał czas spędzony przez Gosię Dryjańską i Marcina Mrówkę w Berlinie. O czym muzycy opowiadali Wojtkowi Miśkiewiczowi w audycji Uwierz w Muzykę. Posłuchajcie!

 

Foto: Nelly Valverde

Po dwóch świetnie przyjętych płytach - "In Awe" z 2015 roku i "Songs" z 2018 roku - przyszła pora na napisanie kolejnego rozdziału w historii wrocławskiej formacji. Trzeci długogrający album w dorobku Oxford Drama nosi tytuł "What's The Deal With Time?". Choć inspiracje duetu nadal krążą wokół twórczości Kevina Parkera i Briana Wilsona, to upływające lata, gromadzone doświadczenia i odbyte podróże pozostawiły subtelny stempel na brzmieniu nowego wydawnictwa.

Czas spędzony w Berlinie spowodował zwrot w kierunku Davida Bowiego, U2 z okresu "Achtung Baby", czy Mitski. W połączeniu z zamiłowaniem do Talking Heads, Electric Light Orchestra, MGMT czy Grizzly Bear, otrzymujemy instrukcję obsługi, w jaki sposób zdekodować inspiracje przemykające tu i ówdzie po nowej płycie Oxford Drama. To nie jest już beztroskie indie z czasów pierwszych płyt Vampire Weekend, czy marzycielski pop jak u TOPS. To muzyka, której bogate brzmienie obszyte zostało tekściarstwem najwyższej próby, łączącym w sobie rozterki współczesnego człowieka (Offline) i nastrój swego rodzaju niepewności, spowodowanej aktualną kondycją świata (This Is The Internet, Retromania).

Z Gosią Dryjańską i Marcinem Mrówką rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Album "What's The Deal With Time?" ukazał się 26 marca. Promuje go obenie singiel "You Only See What You Like".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: