Aktualności
30.03.2021

Leski zaprasza do "Supersamu"

"Supersam" to tytuł nowego singla, ale też kolejnej płyty Leskiego. Album, który w całości nagrywa i samodzielnie produkuje w domu, ukaże się prawdopodobnie w maju. "To będzie w pełni osobista wypowiedź" - mówił na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Po nagranej przed rokiem w pierwszych miesiącach pandemii piosence "Nie chcę zmieniać nic", Leski postanowił samodzielnie stworzyć całą kolejną płytę. Niedawno ukazał się drugi singiel zapowiadający album "Supersam". To tytułowa piosenka, która powstała... na zakupach.

"Akurat robiłem większe zakupy. Za mną była ogromna kolejka. I przy kasie okazało się, że nie mam ani gotówki ani karty... Musiałem odnieść wszystko na półki. I wracając zacząłem zastanawiać się nad różnymi rzeczami - konsumpcjonizmem, który przed chwilą widziałem, śmieciami, które okalają moje miasto. W ten oto sposób powstał singiel" - mówił na antenie Radia UWM FM Pawel Leszoski.

W podobny sposób powstały także inne utwory. "To, co rozpoczyna opowieści jest zapisem takiej zwykłej codzienności. Ale chciałem też pokazać, że sklep nie musi być miejscem braku jakichś głębszych reflekscji. Pisanie tekstów czy też ich wymyślanie nie musi odbywać się zawsze urokliwych miejscach. W pozornie zwyczajnej sytuacji też rodzi się myśl, która jest głębsza i bardziej wielopoziomowa. Te piosenki właśnie w tę stronę będą zmierzać. A muzycznie? Będzie więcej folkowych dźwięków, ale też elektroniki, która dzisiaj mnie bardzo inspiruje."

Z Pawłem Leszoskim rozmawiał Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

A tu możecie posłuchać singla "Supersam".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: