Aktualności
29.03.2021

Alternatywna Gdynia na płycie "Druga Fala"

"Druga Fala" to kolejne wydawnictwo muzyczne Muzeum Miasta Gdyni, które jest próbą spojrzenia na dorobek lokalnej sceny alternatywnej przez pryzmat młodych twórców. Gdyńscy muzycy, uczestniczący w nagraniu albumu "Gdynia 1988-2018" tym razem zinterpretowali na nowo muzyczną zawartość wydawnictwa "Fala II".

Foto: Wojtek Bryndel

"Fala II" to  znane, jak i zapomniane utwory takich grup jak Po Prostu, Bóm Wakacje w Rzymie, Konwent A czy Pancerne Rowery, wykonane w żywiołowy sposób podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w 2019 roku. Na płycie znalazły się także studyjne wersje utworów zrealizowane w studiu RG Radia Gdańsk przez Jacka Puchalskiego, jednego z realizatorów dźwięku oryginalnych nagrań "Fali II" i "Gdyni".

O "Drugiej Fali" w audycji Uwierz w Muzykę opowiadał Michał Miegoń - muzyk i "koło zamachowe" projektu. W rozmowie z Michałem Napiórkowskim nie zabrakło też informacji o pracach nad nową płytą jego macierzystej formacji Kiev Office oraz krążku solowym. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: