Aktualności
24.03.2021

Nowy singiel The Lollipops. Czy zagrają jeszcze koncert?

Zespół The Lollipops uczcił dziesiątą rocznicę wydania swojej debiutanckiej płyty nowym singlem "Shades". Olsztyńska grupa rozwiązała się kilka lat temu. Czy chwilowy powrót na salę prób przyniesie także kolejne nagrania i koncerty? M.in. o to zapytaliśmy Kasię Staszko i Romana Bałtuszkę.

Życiowe wybory muzyków sprawiły, że dziś rozsiani są po całej Polsce - od Krakowa przez Olsztyn po Trójmiasto. Jednak postanowili zorganizować niezobowiązujące spotkanie przed dziesiątą roczniczą wydania swojego debiutanckiego albumu "Hold!". Krążek ukazał się 21 marca 2011 roku.

"To była przyjacielska propozycja - żeby się spotkać. To, że udało się nagrać singla jest fajne. Fajnie było się sprawdzić. Czy dało by radę pociągnąć to dalej? Pewnie tak, ale nie ma takich planów, nie ma takich ambicji. Nikt nie czuje żalu. Po prostu zrobiliśmy taki strzał i wiemy, że możemy w każdej chwili zrobić to jeszcze raz" - odpowiada gitarzysta Roman Bałtuszka, dziś związany z grupą Rosochate.

"Przyjaźnimy się, spotykamy się z naszymi rodzinami. Jak weszliśmy do salki prób, zagraliśmy raz i okazało się, że... siedzi. Na pewno było to ciekawe, bo z jednej strony energia była podobna do tej sprzed lat. Choć weszliśmy do innego miejsca, które jest stworzone przez zespół, który gra dobrego rockandrolla - Rosochate" - mówi wokalistka Kasia Staszko. "Miałam z tego wielki fun i frajdę."

W nagraniach obok Kasi i Romana udział wzięli także: Jacek Ruczko, Jakub Roszkiewicz i Adam Szostek.

Z Kasią Staszką i Romanem Bałtuszką spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Posłuchajcie też singla "Shades".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: