Aktualności
05.11.2020

MaJLo: Jestem typem domatora. Ale tęsknię za Islandią

"Vestiges: The Scenes" to trzeci album Macieja Milewskiego - trójmiejskiego wokalisty, instrumentalisty i autora piosenek znanego jako MaJLo. Dziesięć utworów, które się na nim znalazły to sceny zainspirowane podróżą na Islandię. "Ona stworzyła w mojej głowie przestrzeń do tworzenia" - przyznaje.

Choć nowe piosenki MaJLo są inspirowane podróżą na Islandię w 2019 roku, nie traktują wprost o historiach, których autor tam doświadczył. "Podzieliłem album na dziesięć scen, dlatego, że od początku wiedziałem, że płyta będzie dość eklektyczna jeżeli chodzi o sam klimat. Staram się troszeczkę wychodzić zawsze poza ramy. Nie jest to bardzo konceptualny album. A to wszystko dlatego, że przez ten rok wiele rzeczy do mnie dochodzi i mnie inspiruje. Jest tam dziesięć scen i każda opisuje trochę inną emocję, inną historię. Aczkolwiek teksty są na tyle metaforyczne, że chciałem pozostawić tutaj pole do interpretacji słuchaczom" - przyznaje Maciej Milewski.

Te teksty pisał wspólnie z partnerką życiową Joanną Bieńkowską, która zachęciła go także, by odwiedzić Islandię. "Wyjechałem tam na krótki urlop w październiku 2019 roku. I byłem bardzo uważny, ponieważ ta Islandia chodziła mi po głowie ładnych kilka miesięcy jak nie lat... I faktycznie trafiłem też na fajny czas, gdy ta natura jest wybitnie piękna i ta wyspa naprawdę świeci taką organicznością. Wydaje mi się, że ten wyjazd dużo zmienił w mojej głowie. Ta sceneria jakoś mi tę głowę otworzyła. To był taki punkt zapalny od którego wszystko się zaczęło, jeżeli chodzi o pracę nad albumem. Wróciłem do Polski i tak naprawdę zarysował mi się kompletny pomysł na płytę."

Z MaJLo rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Album "Vestiges: The Scenes" ukazał się 30 października. Zapowiadały go single: "Dear Gunna" oraz "Złoto" z gościnnym udziałem Natalii Grosiak.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: