Aktualności
13.10.2020

Łukasz Jędrys i jego K@czmarski Online

"K@czmarski Online" - to tytuł nowego projektu Łukasza Jędrysa. Olsztyński autor i wokalista zrealizował go w ramach programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura w sieci". Pod koniec września opublikował w sieci swój recital złożony z piosenek Jacka Kaczmarskiego.

 

"Jacek Kaczmarski jest wykonawcą, którego zawsze chętnie interpetowałem. Składając podanie o stypendium - naturalnym było dla mnie, żeby zaprezentować właśnie jego piosenki. Tym bardziej w roku, w którym obchodzimy 40. rocznicę powstania Solidarności" - tłumaczył w studiu Radia UWM FM olsztyński autor i wokalista.

Łukasz Jędrys chciał piosenki Jacka Kaczarskiego - te bardziej, ale i mniej znane - przybliżyć słuchaczom, którzy do tej pory nie poznali jeszcze twórczości barda Solidarności. "Postanowiłem, że ograniczę liczbę mniej znanych utworów i zagram więcej evergreenów - żeby koncert ten mógł dotrzeć nie tylko do Kaczmarofili, ale także do ludzi, którzy Jacka Kaczmarskiego znają mniej. Na program złożyły się także piosenki, które wykonywałem wcześniej na koncertach i festiwalch. Wybrałem wszystkie te, które były mi najbliższe. Zamysł był też taki, by korzystać z nowych technologii. Stąd looper lub stacja, na której większość tych piosenek jest zagranych. Dlatego też zwracałem uwagę na to, żeby muzyka w jakimś stopniu była powtarzalna."

Z Łukaszem Jędrysem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Zachęcamy także do wysłuchania recitalu "K@czmarski Online".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: