Aktualności
27.08.2020

Poznajcie Helę

Hela to bardzo wrażliwa i utalentowana artystka tworząca muzykę z pogranicza indie-folku i folk-popu. Po wielu latach spędzonych w szkole muzycznej sięgnęła po gitarę i zaczęła pisać własne piosenki. Mieszka w Londynie, gdzie studiuje songwriting. Natomiast w Warszawie (skąd pochodzi) pracuje nad debiutanckim albumem.

Swoje piosenki pisze pod wpływem impulsu i emocji. "Na podstawie swoich odczuć i przeżyć. Zawsze jest jakiś taki punkt zapalny - impuls, który jest myślą przewodnią piosenki. Bardzo często są to romantyczne historie. One pewnie wywołują we mnie najwięcej emocji, dlatego o nich piszę" - przyznaje Hela.

Obecnie skupia się na pracy nad swoimi piosenkami i nagraniu kilku singli. "Na razie jeszcze nie ma planu na album. Skupiam się na singlach. Piosenki w sercu są folkowe, ale każda piosenka jest trochę inna." Przynaje się do inspiracji twórczością Kate Bush i Joni Mitchell. "Ale lubię też nową muzykę i sporo jej słucham. Bon Iver, The National czy Maggie Rogers..." - wymienia. I dodaje: "Moim celem jest połączenie elektroniki i folkowego grania."

Hela pochodzi z artystycznej rodziny. "Obserwowałam moją mamę w teatrze. Siedziałam tam i słuchałam też jak śpiewała. Patrząc na to jako czterolatka mówiłam: też bym tak chciała. A potem - jak miałam już 6 lat - zaczęłam chodzić na zajęcia z pianina. Spędziłam 9 lat w szkole muzycznej w klasie wiolonczeli. Na początki chciałam grać na harfie, ale powiedzieli mi, że nie ma takiej małej harfy..." A swoje piosenki zaczęła pisać pod wpływem... Taylor Swift.

A jak trafiła na studia muzyczne do Londynu? Z Helą w audycji Nazwij To Jak Chcesz rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Debiutancki album Heli zapowiada singiel "Jedną nogą."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: