Aktualności
19.08.2020

Kaśka Sochacka: Mam w sobie dużo melancholii

Mówią o niej... Kortez w spódnicy. "Łączy nas szczerość w słowie i położenie nacisku na tekst w piosence" - przyznaje Kaśka Sochacka. Kilka miesięcy temu wydała swoją pierwszą EP-kę. W tej chwili pracuje nad debiutancką płytą. O czym opowiedziała nam na plaży nad jeziorem Ukiel podczas Olsztyn Green Plażówki.

 

Dla Kaśki Sochackiej był to pierwszy solowy koncert w Olsztynie. I bardzo spodobało jej się miejsce. w którym mogła zaśpiewać dla publiczności Olsztyn Green Plażówki. "To jest pierwszy mój koncert od czasu pandemii i wydania EP-ki. Tym bardziej ważny! Fajnie, że to się zdarzyło tutaj. Byłam tu jesienią z Kortezem na jego trasie i bardzo dobrze zapamiętałam Olsztyn. Ciepło na sercu się robi, gdy o tym myślę. Jak tu jest pięknie!" - nie kryła zachwytu plażą nad jeziorem Ukiel. I dodała, że chętnie wróci tu niebawem prywatnie.

Jesienią miał ukazać się jej debiutancki album. Niestety premiera najprawdopodobniej będzie musiała zaczekać do przyszłego roku. "Zobaczymy, jak rozwijać będzie się sytuacja z pandemią. Na pewno wyhamowała totalnie nasze prace. Straciliśmy praktycznie całą wiosnę. Więc terminami ciężko rzucać. Wróciliśmy już, spotykamy się regularnie, ale ciągle jesteśmy kilka miesięcy do tyłu."

W pracy nad albumem pomaga jej Olek Świerkot. Wspólnie odpowiadaja za warstwę muzyczną piosenek. Natomiast tekst Kaśka pisze wspólnie z Agatą Trafalską (znaną także ze współpracy z Kortezem). "Mam w sobie dużo melancholii, takiej nostalgii i smutku. I chyba bierze się to po prostu z doświadczeń życiowych i takiego spojrzenia na świat" - mówi o autorskich utworach. A czy tego właśnie potrzebują słuchacze? "Patrząc po reakcji ludzi na piosenki - chyba tak. Czasem potrzebują posłuchać jakichś takich niewypowiedzianych swoich emocji w piosenkach."

Z Kaśką Sochacką spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Podczas koncertu w Olsztynie Kaśce Sochackiej na scenie towarzyszył Jacek Lachowicz. Natomiast na płycie zagrają m.in. Olek Świerkot i Marcin Ułanowski - znani ze współpracy z Kortezem, Dawidem Podsiadło czy Brodką.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: