Aktualności
12.08.2020

Vito Bambino: Cały świat jest teraz w poczekalni

Pod koniec września ukaże się pierwszy solowy album Mateusza Dopieralskiego - wokalisty grupy Bitamina. Na krążku "Poczekalnia" jako Vito Bambino opisuje ostatni, bardzo ważny dla siebie rok życia. A czy zaskoczy nas czymś muzycznie? M.in. o to po koncercie w Olsztynie zapytał go Wojtek Miśkiewicz.

 

Foto: MOK Olsztyn

Dlaczego wokalista Bitaminy zdecydował się właśnie teraz na wydanie solowego krążka? "W okolicach naszego piątego studyjnego albumu pomyślałem, że może warto podjąć jakieś takie wyzwanie w formie rozkręcania nowego projektu od zera. Jakaś część Bitaminowych słuchaczy będzie kojarzyła kim jest Vito Bambino. Ale okazuje się, że dla wielu z nich jest to nowość"   - odpowiada Mateusz "Vito Bambino" Dopieralski. "Chodziło o to, żeby zrobić taki projekt, w którym nie będę musiał z nikim konsultować swoich decyzji artystycznych. A dodam, że i tak to robiłem. Bitamina jest dla mnie tak ważna pod kątem ucha do muzyki, że i tak Brian Massaka i Amar Ziembiński bardzo mi pomagali podczas produkcji tego albumu."

"Poczekalnia" ukaże się 25 września. Do czego nawiązuje tytuł płyty? "Mam nadzieję, że dla słuchaczy będzie to fajna podróż i spędzą ze mną czas w tej Poczekalni. To był czas oczekiwania na coś nowego. To nowe się wydarzyło. Z żoną oczekiwaliśmy syna, który się narodził. I jesteśmy bardzo szczęśliwi. Myślę, że sporo ludzi znajdzie tam jakieś analogie do swojego życia. Uważam, że cały świat jest teraz trochę w takiej poczekalni. Wszyscy czekamy np. kiedy opuści nas pandemia. Więc metaforycznie jest to taka klamra, która jednoczy się z całym światem. A będzie mogła tego słuchać tylko polska publiczność, bo album jest po polsku."

A czy solowy album Vito może czymś zaskoczyć fanów Bitaminy? "W niektórych miejscach na pewno. Jeśli jeszcze nie są zaskoczeni po trzech singlach, które były tak różne. Będzie parę momentów, w których nawet te osoby mogę zaskoczyć, ktore póki co przyjęły wszystko na klatę."

Z Mateuszem Dopieralskim po koncercie grupy Bitamina w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Solowy album Vito Bambino zapowiada m.in. singiel "Bunkrów Nie Ma".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: