Aktualności
19.06.2020

Natalia Świerczyńska zapowiada bardzo osobisty album

Jesienią tego roku ukaże się bardzo osobista, autorska płyta, na której Natalia Świerczyńska opowiadać będzie historie inspirowane opowieściami swojej babci z czasów II wojny światowej. Zapowiada ją singiel "Las". Wokalistka i autorka opowiadała o tym na antenie Radia UWM FM.

Planowany na jesień 2020 roku album artystki to bardzo ważna i osobista historia z jej życia. Utwory, które się na nim znajdą, zostały zainspirowane opowieściami jej babci, u boku której się wychowywała. Mówią o marzeniach, tęsknotach i pragnieniu wolności młodej dziewczyny, której przyszło żyć na Kresach Wschodnich w czasach II wojny światowej, co kompletnie przewartościowało wtedy jej świat. Artystka pisząc teksty na płytę próbowała postawić siebie na jej miejscu i trochę bardziej zrozumieć tamtą rzeczywistość. W nowych piosenkach Natalia przekazała emocje, które narastały w niej od dawna i teraz znalazły w końcu swoje miejsce właśnie na tym albumie.

"Czuję, że historia mojej babci od zawsze była częścią mnie, przez co pisanie tego materiału było wyjątkową podróżą wgłąb siebie i swoich korzeni. Nie spodziewałam się, że ta podróż zaprowadzi mnie do pisarki i dziennikarki Hanny Krall, której losy splotły się z moją babcią w sposób, o którym wcześniej nie miałam pojęcia. Cieszę się, że historie te pozwoliły mi napisać najbardziej osobiste dźwięki, które, mam nadzieję, okażą się dla słuchaczy równie bliskie" - mówi o nadchodzącej płycie Natalia Świerczyńska.

Wokalistka i autorka była telefonicznym gościem audycji Nazwij To Jak Chcesz. Rozmawiał z nią Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

A tu możecie obejrzeć klip do piosenki "Las" zapowiadającej nowy album Natalii Świerczyńskiej.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: