Aktualności
08.04.2020

Dramatematyka 2 - czyli ciąg dalszy piosenkowej opowieści Damiana Lange

Niecały rok po publikacji w internecie swojego pierwszego solowego albumu "Dramatematyka" Damian Lange przedstawił słuchaczom jego drugą część. Wokalista i autor piosenek związany z grupami Transsexdisco i Romantycy Lekkich Obyczajów opowiedział o nowym materiale słuchaczom Radia UWM FM.

"Dramatematyka składa się z dwóch części. Na każdej z nich znajdziecie po dziesięć piosenek, które zarejestrowałem w bardzo minimalistyczny sposób. Właściwie to tylko gitara i śpiew. Mimo, że miałem możliwość, żeby bardziej zaaranżować te piosenki, świadomie zdecydowałem się właśnie na taką prostą formę i taki - bardzo mi bliski - artystyczny minimalizm. Jest mi on po prostu bardzo bliski. Nagrałem numery właściwie na surowo, czyli tak, jak powstawały w domowym zaciszu" - mówi Damian Lange.

Autor i wokalista podkreśla, że to pozwoliło mu skupić uwagę słuchacza na tekstach. "Od dawna piszę teksty i tu chciałem się wyżyć jako autor" - dodaje. A czym druga część "Dramatematyki" różni się od tej sprzed roku? "Pierwsza część jest dla mnie bardziej osobista i intymna. Cofam się w niej do czasów młodości i do miejsca w którym się wychowałem. Druga część jest bardziej uogólniona - skupia się w większości na moim dorosłym życiu, emocjonalnych doznaniach i nieustających pragnieniach."

Album dostępny jest obecnie tylko w internecie. Ale niebawem ma się pojawić także w formie fizcznej.

Damian Lange - Dramatematyka 2

1. Megawędy
2. Dajcie mi tu filozofa
3. Klif
4. Ostatni oddech sztuki
5. Ramy
6. Proch & Iskra
7. Hibernakulum
8. Znaki szczególne
9. Wojewódzki dom kultury
10. Poeci

Płyty możecie posłuchać TU.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: