Aktualności
30.01.2020

"Cud" pod amfiteatrem w Olsztynie

25 stycznia w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena Karolina Czarnecka promowała swoją najnowszą solową płytę "Cud". Połączyła na niej inspiracje kulturą Podlasia ze współczesnym brzmieniem i rapem. Album ukazał się też w szczególnym dla niej roku - 30 urodzin i 30-lecia upadku komunizmu w Polsce.

Foto: MOK Olsztyn

Karolina Czarnecka dała poznać się szerszej publiczności dzięki interpretacji utworu The Tiger Lillies "Heroin and Cocain". Wykonała go w polskim przekładzie ("Hera Koka Hasz LSD") w konkursie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 roku. I choć go nie wygrała - nagranie opublikowane w sieci podbiło internet. Do dziś film wyświetlono ponad 30 milonów razy.

"Cud" to jej trzeci solowy album. Ukazał się w roku, w którym skonczyła 30 lat. "Zaciekawił mnie kontekst odzyskania wolności i tego, że ja rzeczywiście urodziłam się w 1989 roku. Taka okrągła rocznica dała mi do myślenia" - przyznaje wokalistka i aktorka. Pochodzi z Podlasia i regionalne inspiracje słychać na nowym wydawnictwie. "Lubię folk. Mój śpiewa zaczął się w ogóle od tradycyjnych pieśni - głównie podlaskich i z suwalszczyzny - i białego śpiewu. Ale lubię też hip-hop i jest w tym gatunku, kulturze i formie bardzo frapującego. Lubię obserwować to zjawisko, które kojarzy mi się z czymś współczesnym. Więc miałam taką potrzebę złączenia dwóch punktów skrajnych, żeby powstał z tego... Cud."

Z Karoliną Czarnecką spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Płyta "Cud" ukazała się 15 listopada 2019 roku. Promowały ją single „Módl się za nami” i „Trzydzieści”.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: