Aktualności
31.10.2019

Julia Pietrucha: Kobiety są super i warto o tym pamiętać!

"FOLK it! TOUR" - to hasło tegorocznej jesiennej trasy, podczas której Julia Pietrucha z nowym zespołem, w zmienionych nieco aranżacjach prezentuje swoje piosenki w kilkunastu polskich miastach. Przed koncertem w Olsztynie z wokalistką i aktorką spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapytał m.in. o jej dalsze artystyczne plany.

Co można usłyszeć podczas jesiennych koncertów? "Utwory z pierwszej i drugiej płyty, plus jakieś nowości. Od trzech lat gram w dosyć dużym zespole siedmioosobowym. I zależało mi, by na scenie poczuć się swobodniej, niekonwencjonalnie, żeby sobie usiąść, pośpiewać bardzo akustycznie niektóre z tych naszych utworów, poopowiadać coś o podróżach, o życiu, o reflekcjach... Jest to zdecydowanie doświadczenie relaksacyjnie i refleksyjne" - mówi Julia Pietrucha.

Ostatnio wzięła też gościnnie udział w trasie Women's Voices. "To bardzo ciekawe doświadczenie w moim życiu. Przyznam, że ten projekt wyjątkowo odcisnął we mnie pozytywne piętno i zostawił pozytywny ślad. Paulina Przybysz jest osobą z niezwykłą energią i ciepłem, mądrością i takim fajnym dobrym przekazem. Jest niezwykle otwarta i jako organizatorka niezwykle mi zaimponowała. Ta ida przyświecająca temu projektowi - ekologia, kobiety - gdzieś rzeczywiście porusza centrum  i środek człowieka. Zaczęłam zauważać ile zmian sama wprowadziłam w swoim życiu. To pozwoliło mi też przypomnieć sobie o mojej kobiecości. Kobiety są super i warto o tym pamiętać!"

Z Julią Pietruchą spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kiedy może ukazać się kolejny album Julii? "W przyszłym roku nie. Na pewno można się spodziewać. Bardzo bym chciała, tylko potrzebuję trochę czasu żeby sformułować tę wypowiedź. Wiem, że na dobre rzeczy trzeba czasem poczekać" - odpowiada.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: