Aktualności
09.10.2019

DrySkull przed premierą OD:DO

Robert Krawczyk to pochodzący z Olsztyna muzyk, kompozytor i producent. Jako DrySkull współpracował m.in. z: Mrozem, Dawidem Podsiadło, grupą Afromental, Sokołem i innymi raperami. Właśnie kończy prace nad debiutanckim albumem "OD:DO", gdzie da się poznać również jako wokalista i autor.

"Mam strasznie wielką potrzebę, by podzielić się tą muzyką, którą stworzyłem na swój album. Jest już gotowy i w przyszłym roku ujrzy światło dzienne" - mówił w studiu Radia UWM FM przed pierwszym koncertem w olsztyńskim pubie Carpenter Inn. Zapytany o inspiracje przyjznał: "Staram się spoglądać w stronę tego, co może nam trochę serducha otworzyć na dobro! Mój materiał nie jest najprostszy jeżeli chodzi o odbiór. Ale mogę zagwarantować, że bardzo myślałem o tym, jak to zawrzeć w słowach, żeby to poruszało pozytywne strony ludzkiej natury."

Robert Krawczyk był gościem Magazynu z Kulturą. W studiu Radia UWM FM spotkała się z nim Justyna Bryszewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Debiutancki album DrySkulla zapowiadał singiel "Światłowstręt". Drugim utworem, który zostanie opublikowany już niebawem jest "Trip". O czym opowiada? "Cała płyta jest nawołaniem do tego, żeby się troszeczkę skomunikować i otworzyć. Żeby zrozumieć, że drugi człowiek ma swój własny, osobny wszechświat. To co w nim siedzi jest dla nas nieodgadnioną niewiadomą. I dopóki nie wyjdziemy do niego z inicjatywą, żeby się czegoś od niego dowiedzieć, to tak naprawdę możemy tylko zgadywać. W każdym utworze chodzi troszeczkę o komunikację. Natomiast Trip to jest taka frywolna podróż w różne zakamarki umysłu."

Na płycie "OD:DO" znajdzie się 10 utworów. DrySkull planuje też trasę koncertową. Jeszcze w październiku będzie można go usłyszeć w Toruniu. A w kolejnych miesiącach m.in. w Warszawie i Wrocławiu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: