Aktualności
07.10.2019

Basia Stępniak-Wilk jubileuszowo

Blisko dwadzieścia "jubileuszowych" recitali zaśpiewa jesienią tego roku Basia Stępniak-Wilk. Autorka i wokalistka świętuje 25-lecie swojej scenicznej drogi. O tym co już za nią, ale też planach na najbliższą przyszłość opowiedziała nam przed swoim występem w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie.

Basia Stępniak-Wilk zdobyła w 1994 roku główną nagrodę Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. To wydarzenie, przełomowe dla młodej wykonawczyni, nadało bieg jej dalszej działalności twórczej i scenicznej. Dlatego właśnie teraz świętuje jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.

"Dla takiej młodej dziewczyny było to duże wyróżnienie. A wcześniej nie miałam szczęścia do nagród. Ten sukces dał mi troszkę do myślenia. Pojechałam do Biłgoraja trochę z pretekstem, by nagrać relację z tego wydarzenia dla Radia Lublin. Ale weszłam na scenę, zostałam dopisana do listy konkursowiczów. Zagrałam na fortepianie, zaśpiewałam i dostałam nagrodę. Pomyślałam: A może by tak jeszcze trochę popróbować..." - wspomina.

Później zdobyła m.in. I miejsce i Nagrodę im. W. Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. J. Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie. Za całokształt dokonań artystycznych otrzymała także po latach Nagrodę Kapituły im. J. Kaczmarskiego SFP. Artystka ma w swoim dorobku autorskie płyty ("O obrotach", "Słodka chwila zmian", "Obce kraje", "Przywidzenia") oraz tomiki poezji. Promuje też piosenkę literacką w cotygodniowej audycji „Muzyczna bombonierka” w Radiu Kraków.

Z Basią Stępniak-Wilk spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Basia Stępniak-Wilk była gościem pierwszego w tym roku jesiennego Spotkania z Bardem. W Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie wystąpiła 4 października.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: