Aktualności
22.08.2019

Smolik i Kev Fox na OGF 2019

Ich muzyka kolejny raz zrobiła ogromne wrażenie na publiczności Olsztyn Green Festivalu. Na plażę nad jeziorem Ukiel wrócili po trzech latach - z kilkoma nowymi piosenkami i zapowiedzią drugiej dużej płyty. Andrzej Smolik i Kev Fox opowiedzieli nam o kolejnym etapie swojej współpracy.

"Mamy same pozytywne wspomnienia z tego festiwalu i świetnie je pamiętamy. Było magicznie i niezwykle fajnie tutaj. Więc chętnie wróciliśmy - bez żadnej kokieterii" - wspomina swój pierwszy koncert na Olsztyn Green Festivalu Andrzej Smolik. A Kev Fox dodaje: "Była super energia. To jest piękne miejsce, super publiczność."

Ich pierwsza wspólna płyta "Smolik / Kev Fox" ukazała się cztery lata temu. Podczas tegorocznego koncertu nad jeziorem Ukiel zaprezentowali także nowe piosenki, które powstały z myślą o kolejnym krążku. "W międzyczasie nagraliśmy EP-kę, która miała być częścią płyty. To miało pójść gładko i szybko, ale uznaliśmy, że chcemy grać jednak troszkę inaczej niż na EP-ce. I to nas przesunęło o trzy kawałki i masę doświadczeń. Staramy się zrobić tę płytę najszybciej jak się da, ale bez pośpiechu" - tłumaczy Smolik. "Zaczęliśmy z nową energią i estetyką, na świeżo."

Z Andrzejem Smolikiem i Kevem Foxem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Szósta edycja Olsztyn Green Festivalu odbyła się w dniach 15-17 sierpnia. Rozmowy z pozostałymi gośćmi imprezy znajdziecie także na naszej stronie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: