Aktualności
19.08.2019

Fisz Emade Tworzywo na OGF 2019

Zespół Fisz Emade Tworzywo kolejny raz zaprezentował swoją muzykę podczas Olsztyn Green Festivalu. W tym roku przyjechał na Warmię z materiałem z wydanej w marcu płyty "Radar". Według opinii wielu - koncert grupy braci Waglewskich był jednym z najlepszych, których mogliśmy wysłuchać na plaży nad jeziorem Ukiel.

Bartosz "Fisz" Waglewski przyznaje, że Olsztyn Green Festival jest jednym z jego ulubionych miejsc do grania. "Bardzo lubię koncertowanie. I ten festiwal bardzo podnosi mnie na duchu. Z jednej strony może być traktowany jako rodzinny. Z drugiej - dzieje się tutaj niesamowicie dużo rzeczy związanych nie tylko ze sceną. Cała okolica jest piękna! Cieszę się, że Olsztyn ma takie miejsce. Tym bardziej, że jeżeli chodzi o miejsca klubowe w Olsztynie to już dawno tu nie byliśmy".

Ważne dla wokalisty Fisz Emade Tworzywo jest też to, że festiwal zwraca uwagę na problemy naszej planety i edukuje proekologicznie. "Sam śpiewam o tym. Dla mnie to bardzo istotna sprawa. Mając dzieci więcej myśli się o tym, jak będzie wyglądała nasza planeta za kilkadziesiąt lat. Wystarczy troszeczkę empatii i pomysłu na to, żeby jakoś ten świat jednak zmieniać na lepsze".

Muzyka grupy braci Waglewskich zmienia się z każdą płytą. Na ostatniej jest sporo inspiracji muzyką lat 80-tych, brzmieniem syntezatorów. "Nasza muzyka się toczy i zmienia wraz z nami. Nie wiem co będzie na przykład za dwa lata na następnej płycie. To powoduje pewną ekscytację. Staramy się po prostu robić, to co robimy" - tłumaczy Fisz. A o treści piosenek zawartych na najnowszym albumie "Radar" mówi: "Nie muszę się już ścigać. Rzeczy, które są toksyczne chciałbym zostawić troszeczkę z boku. Czas śmiga i nie ma co go tracić na pierdoły."

Z Bartoszem "Fiszem" Waglewskim spotkała się Justyna Bryszewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Szósta edycja Olsztyn Green Festivalu odbyła się w dniach 15-17 sierpnia. Rozmowy z pozostałymi gośćmi imprezy znajdziecie także na naszej stronie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: