Aktualności
11.08.2019

Znamy laureatów Fest Muzy 2019

Grupa Krůk wygrała kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów Fest Muza 2019. Zdobyła nagrodę główną w wysokości 5000 złotych. Drugie miejsce zajął Mikrokosmos (1500 zł) a trzecie - SMÜGY (1000 zł). Swoje wyróżnienie przyznało także Radio UWM FM. Na sesję nagraniową w naszym studiu zaprosiliśmy Graphotype.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się blisko 100 kapel z całej Polski. Do finało zostało zakwalifikowanych osiem z nich. To: Graphotype, K.A.C, Krůk, Lampky, Mikrokosmos, My Own Abyss, SMÜGY i Vintage Love. Jury jednogłośnie zdecydowało, że główna nagroda należy się się muzykom z grupy Krůk.

W swoich piosenkach, zabierają nas w podróż po krainach ze starosłowiańskich mitów, baśni i legend, za pomocą postrockowego instrumentarium, shoegaze'u i elementów elektroniki z okolic IDM oraz wokalu dziewczyny, która może jest wokalistką, a może szeptunką. Ich motto brzmi: "Chcemy rozpalić wam na wzgórzach ogniska, chcemy abyście przy nich tańczyli."

Z muzykami zespołu Krůk już po ogłoszeniu werdyktu konkursu spotkał się Karol Kotański. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Organizatorem konkursu Fest Muza był Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Jednym z głównych partnerów - Radio UWM FM. Na naszej antenie usłyszycie nagrania laureatów. Tradycyjnie też przyznaliśmy swoją nagrodę. Sesję nagraniową w naszym studiu zarejestruje niebawem zespół Graphotype.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: