Aktualności
08.08.2019

Artur Rojek o OFF Festivalu i swojej nowej płycie

Za nami kolejna edycja OFF Festivalu. W tym roku w Katowicach wystąpili m.in.: Foals, Suede, Electric Wizard, black midi, Durand Jones & The Indications, Daughters, Jarvis Cocker i wielu innych alternatywnych wykonawców, których wyselekcjonował Artur Rojek. Pomysłodawca imprezy opowiedział nam także o planach wydania nowego solowego albumu.

"Jestem zadowolony. Wszystkie koncerty odbyły się tak jak miały się odbyć. Dopisuje publiczność - jest nas bardzo dużo! Z perspektywy organizatora nie mam na co narzekać. Wszystkie rzeczy, które są potrzebne festiwalowi (z pogodą na czele) się udają. Czuję się spokojniejszy niż pierwszego dnia" - mówił ostatniego dnia tegorocznego OFF Festivalu Artur Rojek.

Największą gwiazdą tegorocznej edycji imprezy był zespół Foals. Dlaczego organizatorzy zdecydowali się zaprosić właśnie tę grupę? "Ma bardzo dużą bazę fanów  w Polsce. To był ich trzeci koncert w Polsce. Pojawiają się przy okazji bardzo dobrej płyty. Jest to niewątpliwie bardzo duży sukces artystyczny i zespół, który należy do czołówki najlepszych zespołów koncertowych na świecie. Kiedy pojawiła się możliwość ich zaproszenia - nie zastanawiałem się długo. Ale podobna sytuacja byłą z Suede, Jarvisem Cockerem, Neneh Cherry czy Stereolab."

Były lider grupy Lenny Valentino i Myslovitz zdradził nam także, że niebawem ukaże się jego kolejny solowy album. "Chciałbym żeby płyta ukazała się w perwszej połowie następnego roku" - zapowiada.

Z Arturem Rojkiem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Na naszej stronie znajdziecie też rozmowy z polskimi wykonawcami, którzy wystąpili w tym roku w Katowicach: Hanią Rani i Tobiaszem Bilińskim (Perfect Son). Ponadto gośćmi OFF Festivalu byli m.in.: Ziela, Wczasy, Babu Król i Smutne Piosenki, Trupa Trupa, EABS, Tęskno, Niemoc oraz Pablopavo i Ludziki.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał również z Marcinem Maseckim oraz dyrektorem Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" Zbigniewem Cierniakiem. Posłuchajcie!

OFF Festival odbył się w Katowicach w dniach 2-4 sierpnia 2019 roku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: