Aktualności
30.07.2019

Ziela po Live Sesji w Radiu UWM FM

Julita Zielińska i Patryk Kienast spotkali się trzy lata temu w Trójmieście. W tym roku jako duet Ziela wydali swoją pierwszą EPkę "Fajki". Choć pochodzą z różnych muzycznych światów, znaleźli wspólny i oryginalny język scenicznej wypowiedzi. Między występami na Open'erze i Off Festivalu odwiedzili nas w studiu Radia UWM FM.

Choć mieszkają w Trójmieście mają dużo wspólnego z Olsztyna. Julita kilka lat temu wygrała konkurs Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Występowała w nim trzykrotnie i bardzo sobie ceni to wydarzenie. "Przyjeżdżam tutaj zawsze z wielkim uśmiechem na twarzy. Uważam, że to najlepszy festiwal w Polsce! Macie też super żarcie, wspaniałych ludzi i wszystko jest skondensowane. Mnóstwo pozytywnych skojarzeń" - przyznaje wokalistka i autorka.

Patryk - związany także z zespołem Mjut - mieszkał w Olsztynie przez pięć lat. Uczył się tu w liceum oraz szkole muzycznej. "To kawał mojego życia i taki ważny wycinek. To było w czasie, kiedy życie przeżywa się bardzo intensywnie. Wydarzyło się tu wiele rzeczy, których się nie zapomina. Także Olsztyn mam na zawsze w sercu!"

Co powiedzieli nam o swojej muzyce i planach? Z Julitą Zielińską i Patrykiem Kienastem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Duet Ziela w lipcu zarejestrował w studiu Radia UWM FM live sesję.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: