Aktualności
10.07.2019

Wojtek Gęsicki: Śpiewam to, co myślę i czuję

Podczas tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" z Wojtkiem Gęsickim rozmawialiśmy o jego nowym dwupłytowym wydawnictwie, utworach Leonarda Cohena, Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty i Jacka Kaczmarskiego oraz scenie piosenki autorskiej.

Na nowe dwupłytowe wydawnictwo Wojtka Gęsickiego składa się materiał zarejestrowany przed laty na krążku "Gabinet Poezji" oraz album z premierowymi nagraniami piosenek Marka Grechuty, Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy.

"Na co dzień gram je w duecie z akordeonistą Rafałem Grząką. On wydziwia na akordeonie niesamowite rzeczy, więc wpadł mi taki pomysł do głowy, żeby nagrać taką płytę z piosenkami tych artystów z taką orkiestrą akordeonową. Rafał to wszystko zaaranżował. Z orkiestry oczywiście nic nie wyszło, bo zostały dwa akordeony - ze względów ekonomicznych. Ale Rafał sam gra tak jakby grało ich czterech!" - mówi Wojtek Gęsicki. Na drugim instrumencie zagrał Patryk Sztabiński.

"To moja podróż sentymentalna - powrót to tych pieśni. A z drugiej strony eksperyment, bo ciekawi byliśmy jak to zabrzmi. Wyszło cudnie!" - dodaje nasz gość. "Jak wychodzę na scenę to śpiewam piosenki, które są odzwierciedleniem tego, co myślę i co czuję."

Z Wojtkiem Gęsickim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Wojtek Gęsicki był gościem koncertu "Kaczmarski Lirycznie", który 27 czerwca wybrzmiał premierowo na 46. Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" o Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: