Aktualności
10.07.2019

Kaczmarski Lirycznie - wydarzeniem 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych

Teksty Jacka Kaczmarskiego z nową muzyką Zbigniewa Łapińskiego stanowiły podstawę programu "Kaczmarski Lirycznie", który wybrzmiał 27 czerwca na zamkowym dziedzińcu w Olsztynie. Premierowy koncert był zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję".

Reżyserem koncertu był Stefan Brzozowski. To jemu przed śmiercią swój ostatni program podarował silnie związany z olsztyńskim festiwalem Zbigniew Łapiński. I chciał by jego premiera odbyła się właśnie na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję".

"Tak się złożyło, że Zbyszek porządkował prawdopodobnie swoje życie, swoją twórczość. Zebrał kilkanaście piosenek i ułożył je według tylko sobie znanego klucze. To piękne i mądre piosenki" - mówił lider Czerwonego Tulipana, który do koncertu zaprosił m.in. Ewę Cichocką, Krystynę Świątecką, Grzegorza Tomczaka, Jana Kondraka, Marka Andrzejewskiego, Wojtka Gęsickiego i Kamila Wasickiego.

"Zbyszek tym programem składa hołd Jackowi Kaczmarskiemu jako poecie. Ale zarazem wiedział, że odejdzie i że to nastąpi niedługo" - dodaje Stefan Brzozowski, który gościł w studiu Radia UWM FM przed premierą nowego programu. Posłuchajcie całej rozmowy!

Podczas 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie - już po koncercie - Piotr Szauer rozmawiał także z Janem Kondrakiem i Grzegorzem Tomczakiem. Posłuchajcie jak artyści wspominają Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego oraz co czuli podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

Na naszej stronie znajdziecie też rozmowy z Kamilem Wasickim i Wojtkiem Gęsickim, którzy opowiadają także o swoich najnowszych płytowych wydawnictwach.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: