Aktualności
29.06.2019

Zuza Wiśniewska wygrała 46. Spotkania Zamkowe

Śpiewająca autorka Zuza Wiśniewska wygrała konkurs 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Z towarzyszeniem ukulele i zespołu festiwalowego zaśpiewała swoje dwie piosenki. Drugie miejsce zdobyła Angelika Balcerek a trzecie - Pamela Adamik.

Jury w składzie: Joanna Kondrat, Barbara Raduszkiewicz, Piotr Szauer i Jerzy Satanowski przyznało ponadto cztery wyróżnienia: Katarzynie Dmoch, Aleksandrze Jeznach, Karolinie Lizer i Jakubowi Zuckermanowi.

Zwyciężczyni - Zuza Wiśniewska - wygrała w tym roku finałowy turniej poezji śpiewanej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku. Tam wywalczyła kwalifikacje do Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". "Zawsze chciałam tutaj przyjechać. Od czterech czy pięciu lat coś mi w tym przeszkadzało. I bardzo się  cieszę, że w końcu się udało" - mówiła po ogłoseniu werdyktu.

Jak przyznaje - poezja jest w jej życiu obecna od zawsze. M.in. za sprawą rodziców. "Pięknie jest być laureatką konkursu, który ma tyle lat historii. Mój tata (który był na widowni) też tutaj startował 30 lat temu, ale nie został przyjęty. Pochodzę z rodziny aktorów, w związku z tym Osiecka, Młynarski, Kaczmarski czy Wysocki zawsze byli obecni w domu. Od dziecka miałam z tym kontakt. Ale wychodzić z tym do ludzi zaczęłam sama."

Z Zuzą Wiśniewską rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Zapraszamy także do wysłuchania rozmów z dwójką laureatów konkursu - Angeliką Balcerek i Jakubem Zuckermanem.

46. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" odbyły się w dniach 27-29 czerwca na zamkowym dziedzińcu w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: