Aktualności
29.06.2019

Mocny debiut na polskiej scenie progresywnej

"Nasza muzyka to suma dźwięków, hałasu, przedziałów czasu i nadmiaru niepokojów" - piszą. Spotkali się w 2016 roku na Podkarpaciu. Od tamtej pory grają pod szyldem SubLunar, a przed chwilą wydali swój debiutancki album. Opowiadali o nim w audycji Płyty Dobrze Rockujące w Radiu UWM FM.

SubLunar to pięciosobowa grupa. W jej skład wchodzą: Łukasz Dumara (wokal), Łukasz Wszołek (perkusja), Jacek Książek (bas) oraz dwoje gitarzystów: Michał Jabłoński i Marcin Pęczkowski. Grają rocka na swój sposób, nie ulegając modom i trendom. Łączą melancholijne melodie ze sporadycznymi wybuchami polimetrycznej agresji.

"Pochodzimy wszyscy z województwa podkarpackiego, z okolic Rzeszowa. To są takie miejscowości jak Kolbuszowa, Sędziszów Małopolski, Wielopole, Wiercany - wszystko w obrębie Rzeszowa. W Wiercanach, w domu kultury, mamy salkę prób" - mówił na antenie Radia UWM FM Łukasz Dumara.

W czerwcu 2019 roku wydali własnym sumptem debiutancki album A Welcome To Memory Loss. "Wizja spójnego krążka urodziła się po roku. Płyta została nagrana w domu kultury w Wiercanach, w miejscu prób. Osobą odpowiedzialną za dopieszczanie brzmienia jest Jacek - basista, który tę płytę wyprodukował z pomocą innych muzyków. DIY pełną gębą".

Gościem audycji "Płyty Dobrze Rockujące" był Łukasz Dumara, wokalista zespołu SubLunar. Rozmawiał z nim Karol Kotański.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: